Yatırım yapmaya başla!

Televizyondan Beyazperdeye Geçiş Yapan Unutulmaz Karakterler ve Yapımlar

Televizyonda yakaladıkları haklı şöhretten sonra, şanslarını bir de beyazperdede deneyen yerli yapımları merak ediyor musunuz? Ekran ömürlerini, televizyondan sinemaya taşıyan yapımları sizler için listeledik.
Televizyondan Beyazperdeye Geçiş Yapan Unutulmaz Karakterler ve Yapımlar

Ülkemizin bir dizi cenneti olduğu yadsınamaz bir gerçek. Kimi yapımlar sezonlar boyunca ekranları süslerken, kimi ise büyük beklentilerle başlamasına rağmen erken final kararı alarak yayından kalkıyor. Ancak içlerinden bazıları var ki efsane statüsüne erişip, televizyondan beyazperdeye dahi geçiş yapabiliyor.

Evet, televizyon uyarlamaları zaman zaman bir dizinin devamı niteliğinde beyazperdede boy gösterirken, zaman zaman da diziden tamamen bağımsız şekilde ilerleyebilir. Hatta o dizinin popüler bir karakterine başlı başına bir sinema filmi çekildiğine de şahit olduk. Nitekim Türk sinemasının en çok izlenen ve tartışılan karakterlerinden olan Recep İvedik, ilk defa Dikkat Şahan Çıkabilir programında boy göstermiş ve sonrasında kendisini beyazperdede bulmuştu. Bu noktada önemli olan, yaratılan karakterlerin yahut hikayenin sinema matematiğine ne denli uyum sağlayıp sağlayamayacağında gizlidir.

Pekala, ilk olarak televizyon ekranlarında tanıştığımız sonrasında ise macerasına beyazperdede devam eden karakterler veya yapımlar neler? Ekranda başlayan macerasını, beyazperdeye taşımayı başaran yapımları sizler için listeledik.

1 Asmalı Konak: Hayat

Asmalı Konak: HayatMalumunuz, Asmalı Konak televizyon tarihimizin en efsanevi işlerinden biridir. Yayınlandığı Pazartesi günü hayatı durduran ve genç-yaşlı herkesin gündemini oluşturan dizi, radikal bir kararla finalini sinemaya taşımaya karar vermişti. Esasen bu yöntem, yurt dışında kimi zaman kullanılsa da ülkemizde pek fazla tercih edilen bir durum değildi. Ancak çekildiği konağa, günümüzde dahi kültür turları düzenlenen bir dizinin, sinemada batması neredeyse imkansıza yakın bir durumu da temsil etmekteydi; nitekim öyle de oldu.

2003 yılında vizyona giren Asmalı Konak: Hayat, Seymen Ağa ve onun biricik aşkı Bahar’ın Amerika yolculuğunu merkezine alır. Bahar’ın hastalığına çözüm bulmak adına soluğu tanıştıkları Amerika’da alan çiftin başına türlü hadiseler gelecek ama bu noktada onları ayakta tutan yegane husus da aşkları olacaktır.

Dizi kadar beklentiyi karşılamasa da sevilen karakterleri beyazperdeye taşıması hasebiyle dikkatleri üzerine çeken Asmalı Konak: Hayat, sadık izleyicisini de salonlara taşımayı başarmıştır. Kaldı ki film yaklaşık 1 milyon 700 bin kişi tarafından izlenmiş ve dönemin en çok seyirci çeken yapımlarından olmayı başarmıştır.

2 Deli Yürek: Bumerang Cehennemi

Deli Yürek: Bumerang CehennemiEkranların sevilen dizisi olan ve mafyatik bir dil yaratması ile öncü olarak kabul edilen Deli Yürek de, başarısını beyazperdeye taşıyan işlerden. Kenan İmirzalıoğlu‘nun hayat verdiği Yusuf Miroğlu’nun Güneydoğu macerasını konu alan Deli Yürek: Bumerang Cehennemi, aksiyonun bir an olsun kesilmediği, siyasi argümanlar etrafına kurulu bir film olarak dikkat çekiyor.

Deli Yürek: Bumerang Cehennemi, diziden tamamen bağımsız ilerleyen ve ayakları yere sağlam basan bir sinema filmi görüntüsü çiziyor. Yusuf Miroğlu‘nun askerlik arkadaşı Cemal’in düğününe katılmak için geldiği çorak topraklarda, maceradan maceraya atılmasını konu alan film, aynı zamanda Selçuk Yöntem‘in hayat verdiği efsanevi karakter Bozo’ya geniş yer vermesiyle de dikkat çekiyor.

Deli Yürek sahneKenan İmirzalıoğlu’nun ilk sinema filmi olma özelliği taşıyan ve Osman Sınav yönetmenliğinde izleyicisi ile buluşan Deli Yürek: Bumerang Cehennmi, 1 milyon izleyici barajını geçmiş ve dönemin en çok ses getiren filmlerinden biri olmayı da başarmıştır.

3 Kurtlar Vadisi Irak – Filistin – Vatan

Kurtlar Vadisi Irak-Filistin-VatanEkranların en uzun soluklu dizilerinden olan ve seveni olduğu kadar eleştireni de olan Kurtlar Vadisi, esasen televizyondan, sinemaya uzanan maceranın en bilindik örneği. 2003 yılında Show TV’de Osman Sınav önderliğinde başlayan macera, daha sonrasında öylesine büyüdü, öylesine kendi markasını yarattı ki, günümüze dek ulaşmayı başardı. Keza ilk 97 bölümlük Kurtlar Vadisi dizisinin, senaryosu, yönetmenliği derken, televizyon tarihimizin de en efsanevi işlerinden biri olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Ancak sonra gelen tökezleme dönemi, dizinin popülaritesini git gide aşağı çekse de, bunun sinemaya yansıdığını söylemek zor.

Kurtlar Vadisi Irak - Filistin - Vatanİlk olarak 97 bölümün bitmesinin ardından Serdar Akar yönetmenliğinde vizyona giren Kurtlar Vadisi Irak, esasen bu külliyatın kendi içerisindeki en sağlam örneklerinden biri. Polat Alemdar ve arkadaşlarının, Türk askerinin başına çuval geçirenlere haddini bildirmek için çıktığı macera, aksiyon ve şiddet etrafına kurulu olmasıyla dikkat çekiyor. Sonrasında Kurtlar Vadisi Pusu‘nun yayınlandığı dönemde vizyona giren ve Mavi Marmara olayından filizlenen Kurtlar Vadisi Filistin, ilk film kadar olmasa da belirli sayıda izleyiciyi sinema salonuna çekmeyi başarmıştır.

Tarihler 2017‘yi gösterdiğinde ise Polat Alemdar ve arkadaşları, bu sefer ülkeye dönüş yapıyor ve 15 Temmuz gecesine ilişkin farklı bir hikaye servis ediyor. Dizinin artık eski şöhretinden uzak olması, ekibe yöneltilen eleştiriler derken, Kurtlar Vadisi Vatan vizyona da durgun bir giriş yaptı. Ancak ekibin 15 yıla yayılan macerasının hala sinema salonlarında devam etmesi ise, alkışı hak edecek bir özveriyi beraberinde getiriyor. Sevelim yahut eleştirelim, Kurtlar Vadisi serisi gerek dizisiyle gerek filmleriyle son 15 yıla deyim yerindeyse damga vurmuştur.

4 Emret Komutanım: Şah Mat

Emret Komutanım: Şah MatTelevizyon tarihinin bir dönem ki en eğlenceli işlerinden olan Emret Komutanım da şansını beyazperdede deneyenlerden. Ekranlarda fırtınalar estiren ve askerliğin en eğlenceli anlarını yansıtmasıyla geniş bir hayran kitlesi yakalayan Emret Komutanım, ne var ki sinema filmiyle istediğini bulamayan, deyim yerindeyse gişeye çakılan bir film olarak hatırlanmaktadır. Mustafa Altıoklar yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlanan ve Sarp Levendoğlu, Mehmet Ali Erbil, Ahmet Mümtaz Taylan gibi oyuncuları başrolüne yerleştiren Emret Komutanım: Şah Mat, tarihimizin de en kötü sinema filmlerinden biri olmuştur.

Dizinin yarattığı eğlenceli duruştan fersah fersah uzakta olan ve kendisini bir sinema filmi olarak konumlandırmakta güçlük çeken yapım, her ne kadar fanlarını sinema salonlarına çekse de yalnızca 149.748 kişi tarafından seyredilmiştir. Daha sonrasında ekran macerasına farklı bir oyuncu kadrosu ile devam eden ve uzun soluklu yapımlarımızdan biri olarak anılan Emret Komutanım, her dizinin, sinema filmine evrilemeyeceğinin de kanlı canlı kanıtı olarak hatırlanmaktadır.

5 Recep İvedik

Recep İvedikŞaban Gökbakar‘ın ilk defa TV8 ekranlarında yayınlanan Dikkat Şahan Çıkabilir programında görücüye çıkardığı Recep İvedik karakteri, televizyondan sinemaya uzanan maceranın en bilindik ismi. Programın en deli fişek isimlerinden olan ve birçoklarını kendisine hayran bırakan Recep İvedik, bu ilgiyi arkasına alarak 2007 yılında ilk defa beyazperdede boy gösterdi ve o gün bugündür de tartışmaların hep odağı oldu.

Recep İvedikBir şov programının basit bir tiplemesi olarak karşımıza çıkan, ancak şimdilerde ülkenin en çok izlenen sinema filmlerinin başkahramanı olan Recep İvedik, aradan geçen 10 yılda 5 sinema filmi ile 25 milyondan fazla bilet satılmasına da vesile olmuştur.

Bir sosyal intikamcı olan ancak, izleyenlerine her daim kahkaha vadeden yapısıyla dikkat çeken Recep İvedik, her daim eleştirilen ancak izleyicisini de sinemaya çekmeyi ihmal etmeyen bir seri. Şahan Gökbakar‘ı ülkenin en tanınmış simalarından biri haline getiren Recep İvedik, televizyondan sinemaya geçen tiplemelerin de en bilindik ve öncü isimlerinden biri olarak hafızlarımızda yer etmektedir.

6 Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine

Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan SevgisineKurtlar Vadisi külliyatından çıkan bir diğer sinema filmi olan Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine, mafyatik söylemden oldukça uzak duran, hatta izleyicisine bolca eğlence vadeden bir iş olarak öne çıkmaktadır. İlk defa Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde ortaya çıkan Muro, her ne kadar örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle sıkça eleştiriye maruz kalsa da, Mustafa Üstündağ’ın oyunculuğu ve karakterin sempatik tavrı, Muro’nun adını unutulmazlar arasına yazdırmıştır.

Nitekim karaktere karşı gelişen bu sevgi, sonrasında bir sinema filminin gelmesine de vesile olmuştur. Kurtlar Vadisi evreninden çıkmasına rağmen, o kaotik ve karanlık atmosfere sırtını dönmeyi başaran Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine,  tam bir gişe komedisi olarak izleyenlerini selamlamaktadır.

7 Vali

ValiEfsane Vali adıyla tanınan Recep Yazıcıoğlu’nun görevdeki ilk dönemini konu alan Köprü dizisi, bir dönem ekranların en fazla ses getiren işlerinden biriydi. Erdal Beşikçioğlu’nun gerçekçi oyunculuğu ile televizyonlarda boy gösteren Köprü, Türkiye gerçeklerini ele alan ve Recep Yazıcıoğlu’nun görev aşkına parantez açan bir dizi olarak hatırlanmaktadır. 2009 yılında vizyona giren Vali ise, Recep Yazıcıoğlu‘nun muadili olarak karşımıza çıkan Faruk Yazıcı isimli karakterin, ölüme giden yolculuğunu, görevdeki son dönemini ve enerji sektöründeki kirli oyunları merkezine alan bir film.

Kendi ayakları üzerinde durmayı başaran Vali, en az Köprü kadar dokunaklı ve güçlü bir anlatıma sahip. Faruk Yazıcı‘nın otoriter tavrından zerre ödün vermediği ve bu nedenle ölüme giden yolcuğunu izleyenlere aktaran film, yalnızca televizyon sinemaya geçen yapımlar içerisinde değil, aynı zamanda biyografik anlatılar içerisindeki de en güçlü yerli örneklerden biri. Çağatay Tosun’un Recep Yazıcıoğlu’nun Denizli’deki son yaşantısından uyarlayarak senaryolaştırdığı film, aynı zamanda Erdal Beşikçioğlu‘nun da güçlü oyunculuğu ile hafızlarımıza kazınmıştır.

8 Kurtlar Vadisi Gladio

Kurtlar Vadisi GladioAdında Kurtlar Vadisi geçip de Polat Alemdar ve ekibinin yer almadığı tek film olma özelliği taşıyan Gladio, karanlık ve bir o kadar da sürükleyici hikayesiyle, Vadi külliyatının en önemli işlerinden biri olarak öne çıkıyor. İlk defa Kurtlar Vadisi Pusu serisinde tanıştığımız ve Musa Uzunlar’ın oyunculuğu ile taraflı-tarafsız herkesi kendisine hayran bırakan İskender Büyük, bu haklı şöhretini sinema filmi ile taçlandıranlardan.

Karakterin dizideki kötü adam imajına karşı, kandırılmış bir vatan sevdalısı olduğunun altını çizen Kurtlar Vadisi Gladio, Turgut Özal‘ın ölümünden, Cem Ersever hadisesine kadar Türkiye’nin karanlık geçmişindeki birçok hadiseye temas eden ediyor.

Aynı zamanda da diziye sırtını çevirerek, bağımsız bir yapım olmayı da başarıyor. İskender Büyük‘ü merkezine alan ve karaktere git gide sempati beslenilmesinin önünü açan Kurtlar Vadisi Gladio, bir an olsun durmayan aksiyonu, olayları sağlam temellere dayandırması ve hikaye anlatımındaki incelikle, Polat Alemdar olmadan ne denli usta işi bir Kurtlar Vadisi çekilebileceğinin de kanlı-canlı örneği olarak huzurlarımıza gelmektedir.

9 Türkan

TürkanHayatını bilime ve çok sevdiği çocuklara adayan Prof. Dr. Türkan Saylan‘ın gençlik yıllarını merkezine alan Türkan, retro atmosferi ve böylesine saygın bir kişiyi ele alışıyla ilgi çekici bir dizi konumuna yükselmişti. Ancak bölümler ilerledikçe düşen ratingler, ne yazık ki yapımın beklenmedik bir sonla yayından kalkmasına neden olmuştu. Tam da bu noktada devreye giren yapımcılar, Ayşe Kulin’in “Türkan: Tek ve Tek Başına” adlı kitabından uyarlanan ve Türkan Saylan’ın son dönemini merkezine alan filmi çekmek için hazırlıklara başlamıştı.

Rüçhan Çalışkur’un başrolünde yer aldığı film, aceleye geldiği her halinden belli olan yapısıyla pek fazla seyirci çekemese de, Türkan Saylan’ı merkezine alması hasebiyle adından söz ettirmeyi başarmıştır. Televizyondan sinemaya geçen yapımlar arasında da adı anılan Türkan, hem dizisiyle hem de filmiyle biyografik bir eser niteliğe de taşımaktadır. Dizi ile film arasında bulunan uzun yıllar iki yapımı birbirine bağdaştırma konusunda zorluk çekmemize neden olsa da, böylesine önemli bir kişiliğin hayatına dokunması nedeniyle fazlasıyla değerli bir noktada durmaktadır.

10 Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm – Ankara Yanıyor

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm&Ankara YanıyorTelevizyon tarihinin en uçarı karakterlerinden olan Behzat Ç. popülaritesini beyazperdeye taşıyan yapımlardan. Bir kitap uyarlaması olarak ilk defa 2010 yılında ekranlara gelen dizi, sonrasında ortaya koyduğu iki sinema filmi ile de adını güçlendirmeyi başarmıştır. Emrah Serbes’in yazdığı iki Behzat Ç. kitabından ilki Her Temas İz Bırakır, esasen dizinin ilk bölümünde karşımıza çıkmaktadır.

İkinci kitap Son Hafriyat ise, ilk sezon biter bitmez vizyona giren Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm isimli filmin hikayesi oluşturmaktadır. Burada Cinayet Büro’nun Red Kit ile girdiği amansız kovalamacayı izleyenlerine aktaran film, dizi bölümlerinin üstüne çıkan kalitesiyle kendisine hayran bırakmayı başarmıştır.

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm sahneİkinci film Behzat Ç. Ankara Yanıyor ise, dizi finalinden sonra vizyona girmiş ve mesleği bırakan Behzat Ç.’nin gizemli bir soruşturma için tekrardan kılıç kuşanmasını merkezine almıştır. Diziyi de kaleme alan Ercan Mehmet Erdem’in senaryosunu yazdığı Behzat Ç. Ankara Yanıyor, özellikle Ercüment Çözer gibi efsanevi bir karakteri bünyesinde barındırmasından ötürü, dizi fanlarının daha ön plana yerleştirdiği film olma özelliği de taşır.

11 Mandıra Filozofu

Mandıra FilozofuMüfit Can Saçıntı‘nın nevi şahsına münhasır kişiliği ile özdeşleşen Mandıra Filozofu da esasen ilk olarak televizyonda karşımıza çıkan bir karakter. 2010 yılında başlayan ikinci nesil Çocuklar Duymasın’a ilerleyen bölümlerde Denizli’den dahil olan Mandıra Filozofu lakaplı Mustafa Ali, her şeye karşı olan duruşu ve kapitalizmi reddedişiyle, ekranların bir anda en sevilen karakterlerinden birine evrilmiştir.

Yapımcı ve senarist Birol Güven‘in karaktere karşı oluşan ilgiliyi es geçmemesi, gelecek bir sinema filminin ise habercisiydi. Aynı zamanda karaktere hayat veren Müfit Can Saçıntı’nın yönetmenliğinde izleyenleri ile buluşan Mandıra Filozufu, eğlenceli ve bir o kadar sorgulayıcı bir iş olarak beyazperdede yerini almıştı. Özellikle Rasim Öztekin ve Müfit Can Saçıntı‘nın parmak ısırtan tavrıyla hatırlanan Mandıra Filozofu, sonrasında karakterini İstanbul’a taşıyarak bir devam filminin de altına imza atmıştır.

Kapitalist düzenin karşısına dikilmeyi adet edinen ve mantık çerçevesine oturttuğu söylemleriyle herkesi kendine hayran bırakan Mandıra Filozofu, esasen televizyon sinemaya uzanan en özgün karakterlerden biri olarak da hatırlanmaktadır.

12 Şevkat Yerimdar

Şevkat Yerimdarİlk defa televizyon ekranlarında boy gösteren Oldu Teşekkürler isimli mizah programında ortaya çıkan Şevkat Yerimdar, karakterin özgün ve asabi duruşuyla ilgi çekmeyi başarmış ve beyazperdeye doğru bir yolculuğa çıkmıştır.

Özgürcan Çevik‘in nevi şahsına münhasır tavırlarıyla hayat verdiği Şevkat Yerimdar, öfke problemi olmasına karşın bir o kadar da sevecen ve iyi niyetli bir kişilik olarak arz-ı endam etmektedir. Nitekim onun bu kimselere benzemeyen tavrı, karakteri televizyondan alıp, sinema salonlarına taşımış ve bolca kahkahayı da beraberinde getirmiştir.

Amiyane tabirle, iyiliğin peşinde koşan bir delikanlı olan Şevkat Yerimdar, 2013 yılında çekilen ilk filmin olumlu eleştiriler alması neticesinde, ikinci sinema filminin de altına imza atmış, bu noktadan sonra ise tekrar televizyon ekranlarına geri dönmüştür. Bir şov programından türeyen, sonrasında iki sinema filmi ile farklı bir maceraya atılan Şevkat Yerimdar, şimdilerde FOX TV ekranlarında yayınlanan bir dizinin başkahramanı olarak izleyicisi ile buluşmaktadır.

13 Niyazi Gül Dörtnala

Niyazi Gül DörtnalaAta Demirer’in şöhreti yakaladığı program olarak da hatırlanan Korsan TV‘nin unutulmaz karakterlerinden olan veteriner hekim Niyazi Gül, programın bitişinden uzunca bir süre sonra kendisini beyazperdede bulan karakterlerden.

Mizah programlarının revaçta olduğu yıllarda ekranlara gelen ve Ata Demirer’i daha geniş kitlelere tanıtan Korsan TV, şüphesiz karşılaştığımız en özgün yapımlardan da biriydi. Fatih Terim, Bülent Ersoy, Müslüm Gürses gibi tanınmış simaların taklitlerini yapan Ata Demirer, bir yandan da Necip İncesaz, Niyazi Gül gibi özgün ve bir o kadar da eğlenceli tiplemeleri huzurlarımıza getirmekteydi. Nitekim karakter komedisinin iyiden iyiye ön plana çıkmaya başladığı günümüzde, Ata Demirer hayranlarını adeta zaman tünelinin içine sokarak Niyazi Gül’ü uyuduğu uykunda uyandırmıştır.

Niyazi Gül Dörtnala sahne2015 yılında vizyona giren ve bolca eğlenceli anları beraberinde getiren Niyazi Gül Dörtnala isimli sinema filmi, hem Ata Demirer’in samimi mizahından kesitler sunmuş, hem de Niyazi Gül gibi nevi şahsına münhasır bir karakteri bizlere tekrardan hatırlamıştır. Bu vesileyle, televizyondan sinemaya geçen karakterler arasında varsaydığımız Niyazi Gül, veterinerlikteki hünerleriyle uzun yıllar sonra dahi güldürmeyi başarmış ve takdir toplamıştır.

14 Geniş Aile Yapıştır – Her Türlü

Geniş Aile Yapıştır&Her TürlüEkranlarda bir dönem fırtınalar estiren ve mizah dergilerinden fırlamışçasına vuku bulan eğlencesiyle takdir toplayan Geniş Aile, final yaptıktan birkaç sene sonra beyazperdeye geri dönüş yapmıştır.

Koyu Bilal ve Atlangoç Cevahir’in maceralarını odak noktasına alan, bununla da yetinmeyerek Ulvi gibi efsanevi bir karakteri bizlere sunan Geniş Aile, beyazperdede eğlencesinde zerre ödün vermemeyi başarmıştır. 2015 yılında çekilen ilk filmde, kendilerini Ege sahillerine vuran ve bir kez daha içinden çıkılmaz bir hadisenin tam ortasında kalan Cevahir ve Bilal, bir yandan aynı kız için çekişirken, diğer yandan da aynı amaç uğruna birlikte hareket etmektedir.

Geniş Aile Yapıştır - Her TürlüDizinin tadını doruk noktasında yaşatan ilk filmden sonra gelen Geniş Aile Her Türlü’de de dinamizmini katlayan ekip, aralarına katılan Zekai’nin varlılığı ile anlatısını daha da güçlendirmektedir. Beklemedik anda çıkagelen esprileri, oyuncuların birbirleri arasındaki uyum derken, gişe komedisi için sağlam bir alternatif olmayı başaran Geniş Aile, dizi fanlarının da büyük ilgi ile takip ettiği filmleri beraberinde getirmiştir. Ufuk Özkan, Fırat Tanış ve Bülent Çolak‘ın başrollerinde yer aldığı seri, televizyondaki başarısını beyazperdeye aktaran ender uyarlamalardan da biridir.

15 Adam Mısın!

Adam Mısın!Ertem Şener moderatörlüğünde ekranlara gelen ve Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz ve Sinan Engin gibi nevi şahsına münhasır spor adamlarını bir araya getiren Beyaz Futbol, son dönemin ses getiren futbol programlarından biri. Özellikle spor dışı konuştukları hadiselerle ve kendilerine has jargonlarıyla adlarından söz ettiren bu deli dolu ekip, geçtiğimiz yıl birlikteliklerini bir sinema filmi ile taçlandırdı.

Beyaz Futbol ekibinin tatil amaçlı gittikleri bir organizasyonda karşılaştıkları ilginç hadiseleri merkezine alan Adam Mısın!, bütün haliyle başarısız bir sinema filmi olsa dahi, başrolünde yer alan oyuncular vesilesiyle ilgi çekmeyi başarıyor. Ekibin kendi isimleriyle oynadığı ve birçoğunun ilk oyunculuk tecrübesini tattığı film, özellikle program fanlarının kaçırmaması gereken türden farklı bir mizah barındırıyor. Yönetmenliğini Emir Khalilzadeh‘in üstlendiği film, televizyondan sinemaya geçen en enteresan işlerden biri olarak da hatırlanmaya devam edecektir.

BONUS Patlak Sokaklar Gerzomat

Patlak Sokaklar GerzomatYalnızca televizyondan birtakım işlerin beyazperdeye aktarıldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sütü Seven Kamyoncular olarak nam salan ve sonrasında YouTube’a işler yapan Batesmotelpro ekibinin 5 bölüm süren dizisi Patlak Sokaklar da, sonrasında beyazperdenin yolunu tutan yapımlardan.

Patlak Sokaklar GerzomatPatlak Sokaklar Gerzomat ismiyle sinema salonlarında boy gösteren film, Billy ve John‘un dizi döneminde hapse tıktıkları Black Jack’in firar etmesini ve sonrasında yaşanan hadiseleri merkezine almaktadır. Ancak bu noktada farklı olan en önemli husus, filmin Amerikan dublajını anbean tiye alması ve karakterlerinin konuşmasını buna göre sunmasında gizli.

Başından sonuna dek, “Lanet olsun dostum, Hey senin sorunun ne ahbab” gibi dublajın kalıplaşmış cümlelerinin revaçta olduğu film, özgün anlatım dili ile kahkahayı beraberinde getiriyor ve izleyenlerine oldukça özgün bir film sunmayı başarıyor. Dizinin internette elde ettiği başarıyı katlayarak devam ettiren Patlak Sokaklar Gerzomat, bir diziden, ne denli harikulade bir sinema filmi çıkabileceğinin de kanlı canlı göstergesi olarak hatırlanmaktadır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum