Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Telegram’ın Patronu Apple’a Açılan Dava Sonrası Gerekeni Yaptıklarını Söyledi

Telegram CEO’su Pavel Durov, App Store’dan kaldırılmaları için açılan davayı değerlendirdi.
Telegram’ın Patronu Apple’a Açılan Dava Sonrası Gerekeni Yaptıklarını Söyledi

Mesajlaşma uygulamaları günümüzde milyonlarca insanın birbirleri ile iletişim kurmalarına olanak sağlıyor. Akıllı telefonların hayatımıza girmesi sonrası WhatsApp, Telegram, Viber, Signal gibi uygulamalar bu alanda kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Son dönemde WhatsApp’ın gizlilik politikasında değişiklik yapacağına dair açıklamalar, kullanıcıların diğer uygulamalara yönelmesine neden oldu.

Telegram geçtiğimiz günlerde toplam kullanıcı sayısının 500 milyonu geçtiğini duyurmuştu. Rusya merkezli mesajlaşma uygulaması geçtiğimiz günlerde açılan bir dava ile gündeme gelmişti. ABD’nin başkenti Washington’da yaşanan kongre baskını sonrası bazı mobil uygulamalar açılan davaların hedefi oldu.

Apple olayların organize edildiğini tespit ettiği Parler adlı uygulamayı iOS mağazası App Store’dan kaldırmıştı. Bu olay sonrası bağımsız bir güvenli internet komisyonu tarafından Telegram’ın da App Store’dan kaldırılması için dava açılmıştı. Telegram CEO’su Pavel Durov açılan bu davayı değerlendirdi.

Telegram CEO’sundan Dava Açıklaması

Telegram CEO’sundan Dava Açıklaması

Son iki hafta içerisinde milyonlarca yeni aboneyi kazanan Telegram, ABD’de yaşanan protesto olayı nedeniyle dava edildi. Davada Telegram’ın nefret ve şiddet barındıran grup ve kanallara karşı gereken önlemi almadığına yer verildi. Telegram’ın başındaki isim Pavel Durov ise yaşanan gelişmeleri endişe ile takip ettiklerini söyledi.

Durov açıklamasında, “Barışçıl tartışma ve protestolara ev sahipliği yapan Telegram, Hizmet Şartları gereği şiddet yanlısı çağrıların engellenmesi için çalışıyor. Ocak ayının başında şiddet eğilimi ile ilgili raporların artmasıyla birlikte şiddet yanlısı kanallar moderatör ekibimiz tarafından kapatıldı. Ekibimiz, sıkı çalışma sonucunda yüzlerce şiddet yanlısı hesabı kapatarak olayların büyümesini engelledi. Raporladığınız her kanalı titizlikle inceliyor ve gerekli işlemleri yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Durov çizgiyi aşan kamu kanallarını bildiren kullanıcılara teşekkür etti. Gelen geri bildirimlere değer verdiklerini söyleyen Telegram CEO’su, siyasi yelpazenin her tarafından gelen siyasi tartışmaları memnuniyet ile karşıladıklarını ancak başkalarına zarar veren ve kışkırtan içerikleri durdurmak üzere hızla hareket ettiklerini söyledi.

Moderasyonlarının gereken önlemleri almaması halinde on binlerce yerni aboneye ulaşabileceklerini belirten Durov, gerekeni yaptıklarının altını çizdi. Açılan dava sonrası Apple’ın nasıl bir yol izleyeceği ise merak ediliyor. Şu an için Telegram uygulaması Android ve iOS mağazaları üzerinden indirilebilir durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum