Yatırım yapmaya başla!

Telegram Yeni Passport Özelliği ile Kişisel Bilgilerinizi Talep Edecek!

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, iOS ve Android kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. İşte detaylar…
Telegram Yeni Passport Özelliği ile Kişisel Bilgilerinizi Talep Edecek!

Dünya genelinde en yaygın mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, son günlerde tartışılacak haberlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda özellikle Telegram ile Rusya arasında gerilimler yaşanmış ve Rusya Apple’dan Telegram uygulamasını App Store’dan kaldırmasını istemişti.

Ancak Apple yapılan baskılara aldırmayarak Telegram güncellemesini yayınlama kararı almıştı. Şirketin son olarak kullanıma sunduğu güncelleme ise yine pek çok çevrelerce tartışılacak gibi duruyor. Passport adı verilen yeni özellik ile kullanıcıların kimlik bilgileri talep ediliyor.

Passport Özelliği Tüm Bilgilerinizi İstiyor

Passport Özelliği Tüm Bilgilerinizi İstiyor

Telegram’ın kullanıma sunduğu yeni güncelleme kullanıcıların kimlik bilgilerini talep ediyor. Üstelik Passport adı verilen özellik ile toplanan kimlik bilgileri, diğer uygulamalar ve servisler ile paylaşılabilecek. Telegram’ın tüm kullanıcıların kimlik bilgilerinin yedeğini depolamak istediği görülüyor.

Kullanıma sunulan Passport özelliği kripto para yatırımcılarını da yakından ilgilendiriyor. Kripto paralar ile işlem yapan kullanıcılar herhangi bir yatırım öncesinde kimlik belgelerini vermeleri gerekecek. Bu sayede kullanıcılar işlem yaparken kimlik bilgileri sürekli istenmiş olmayacak.

Passport Ne Derece Güvenli?

Passport Ne Derece Güvenli?

Telegram’ın kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla kimlik bilgilerini toplaması, uygulamanın güvenliğiyle ilgili soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Şirket verilerin uçtan uca şifreleme yöntemiyle korunacağını özellikle vurguluyor. Söz konusu verilere Telegram’ın erişemeyeceği belirtiliyor.

Ancak özellikle son dönemde yaşanan veri skandalları ve internette yaşanması muhtemel tehlikeler, kullanıcıların kişisel güvenliğiyle ilgili soru işaretlerine neden oluyor. Yeni özelliğe erişim sağlamak isteyen kullanıcılar Telegram’ın iOS ve Android uygulamalarının Ayarlar menüsünden özelliği kullanabilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum