Yatırım yapmaya başla!

Telegram Kullanıcı Deneyimini Artıracak Yeni Özelliklerin Olduğu Güncelleme Aldı

Mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcıların beğenisini toplayacak özelliklerin olduğu bir güncelleme oldu.
Telegram Kullanıcı Deneyimini Artıracak Yeni Özelliklerin Olduğu Güncelleme Aldı

Akıllı telefonların hayatımızda yaygınlaşması sonrası mesajlaşma servisleri insanların başlıca iletişim seçeneği haline geldi. Akla ilk gelen mesajlaşma platformu ise Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp olmakta. Ancak bu uygulamaya alternatif başka seçenekler de kullanıcılar tarafından tercih edilmekte. WhatsApp’ın rakibi olan mesajlaşma servislerinin başında ise Telegram geliyor.

Gizlilik ve güvenlik odaklı yapısıyla dikkat çeken Telegram, son dönemde kullanıcı sayısını hızla artırmaya başladı. Rus geliştirici Pavel Durov’un yaratıcısı olduğu mesajlaşma servisi geçtiğimiz günlerde Android mağazası Play Store’da 500 milyon indirme sayısına ulaşarak önemli bir başarı elde etti.

Şirket kullanıcı sayısını artırmak ve deneyimini iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. Uygulama kullanıcıların beğenisini toplayacak özelliklerin olduğu yeni bir güncelleme aldı. Profil fotoğrafı bölümüne video koymak ve dosya yükleme sınırının artırılması gibi özellikler son güncelleme ile kullanıma sunuldu. İşte son güncelleme ile sunulan yenilikler…

Telegram’a Yeni Özellikler Geldi

Telegram’a Yeni Özellikler Geldi

Güncelleme ile gelen yeniliklerin başında profil fotoğraflarına yönelik bir düzenleme yer alıyor. Kullanıcılar artık profil fotoğraflarına video yükleyebilecek ve seçtikleri bir kareye sohbetlerde resim olarak yer verebilecek. Profile bir kişi girdiği zaman fotoğraf bölümünde kısa bir video oynatılmış olacak. Bilindiği üzere bu özellik bir süredir Facebook’ta kullanılabiliyor. Bir diğer özellik ise ön kamera ile çekilen fotoğraflar ya da videolar yumuşak ten seçeneği ile düzenlenebilecek.

Güncelleme ile WeChat uygulamasında olan bir özelliğin Telegram’a geleceği ortaya çıktı. ‘Yakındaki Kişiler’ özelliği ile kullanıcıları kendi konumlarına yakın kişileri görme imkanına sahip olacak. Telegram bu özelliğe dair yaptığı açıklamada, “İnsanlar, Yakındaki Kişiler bölümü aracılığıyla sizinle iletişime geçtiğinde, artık onların ne kadar uzakta olduklarını göreceksiniz.” ifadelerine yer veriyor.

Mesajlaşma uygulaması kullanıcıların dosya gönderme boyutuna dair sınırlamayı da artırdı. Bugüne kadar kullanıcılar 1.5 GB’a kadar Telegram üzerinden dosya paylaşımı yapabiliyordu. Son güncelleme ile bu kota 2 GB’a çıkarılmış oldu. Kullanıcıların birbirileri ile olan iletişimine yönelik bir diğer yenilik ise gönderilen fotoğrafın küçük bir resmini görmek olacak.

Daha fazla hareketli ifadelerin eklendiği güncellemede ayrıca masaüstü uygulamasından çoklu hesap açma imkanı tanınıyor. 2017’den beri mobilde 3 farklı hesap açabilen kişiler artık bu özelliği masaüstü tarafında kullanabilecek. Son olarak kalabalık gruplara sahip yöneticileri ilgilendiren bir araç kullanıma sunuldu. 500’den fazla üyesi olan gruplara dair istatistikler ayrıntılı grafikler ile daha anlaşılır bir şekilde gösterilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum