Yatırım yapmaya başla!

Telegram’a Güvenlik ve Özellik İyileştirmelerinin Olduğu Yeni Güncelleme Geldi

Mesajlaşma uygulaması Telegram, yeni özelliklerin yer aldığı büyük bir güncelleme aldı.
Telegram’a Güvenlik ve Özellik İyileştirmelerinin Olduğu  Yeni Güncelleme Geldi

Mobil cihazların da yaygınlaşması ile beraber anlık mesajlaşma platformları hayatımızda büyük yer kaplamaya başladı. Bu alanda akla ilk gelen uygulama ise Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp olmakta. Anlık mesajlaşma platformu dünya genelinde 2 milyar aktif kullanıcı sayısına sahip.

WhatsApp’ın haricinde başka mesajlaşma uygulamaları da kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Uygulamanın karşısına çıkan alternatiflerin başında ise Telegram geliyor. Rus geliştirici Pavel Durov tarafından yaratılan Telegram, gizlilik odaklı yapısı ile öne çıkıyor. Kendine has özellikleri olan Telegram her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor.

Şirket ise yeni özellikler geliştirerek bu kitlesini daha da büyütmenin hesaplarını yapıyor. Mesajlaşma uygulaması son olarak yeni bir güncelleme daha aldı. Yayınlanan son güncellemede iki faktörlü kimlik doğrulamanın yanı sıra, yeni özelliklerin yer alması dikkat çekiyor.

Telegram Yeni Özellikler Kazandı

Telegram Yeni Özellikler Kazandı

Telegram belirli aralıklar ile yeni özelliklerin yer aldığı büyük güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Son gelen güncellemede güvenliği artıracak iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu özelliğin etkinleştirilmesi ile beraber başka bir cihazdan giriş yapılmak istendiğinde şifre girmek gerekecek.

Kullanıcılar bu özelliği Gizlilik ve Güvenlik seçeneği üzerinden aktif hale getirebilir. Halihazırda bugüne kadar gizliliğe önem veren Telegram’ın bu yeniliği sunması sürpriz değil. Gelen yeni özelliklerde ayrıca videolara animasyonlu etiket ekleme ya da bu videoları GIF’e dönüştürme imkanı göze çarpıyor. Bununla beraber video çekimi sırasında görüntüler üzerinde çeşitli düzenlemeler yapılabiliyor.

Şirketin yayınladığı blogda bu özellikle ilgili, “Telegram, bir mesajlaşma uygulamasına uygulanabilecek en güçlü fotoğraf düzenleyicisini sunarak; görüntü kalitesini artırmanıza ve resimlere çizimler, çıkartmalar, metinler eklemenize olanak tanıdı. Bugün medya düzenleyicisini hareketli çıkartmalar ve video düzenleme desteği ile yükseltiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bu düzenlemeler arasında parlaklık, doygunluk ve yakınlaştırma gibi ayarlamalar yer alıyor. Mesajlaşma devi ayrıca depolama alanının daha etkin bir şekilde kullanılması için yeni bir yönetim aracı geliştirdi. Bu araç ile kaydedilen verilerin ne kadar süre tutulacağını belirlemek mümkün olacak. Telegram’ın yeni özelliklerinin yer aldığı güncelleme iOS ve Android kullanıcıları için yayınlandı. Uygulamanın son sürümü iOS ve Android mağazaları üzerinden indirilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum