Yatırım yapmaya başla!

Telegram Son Güncellemesi ile Pek Çok Yeni Özelliğe Kavuşuyor

Rusya merkezli anlık mesajlaşma servisi Telegram, rakibi WhatsApp ile daha etkin rekabet etmek adına sürekli yenileniyor. Son olarak pek çok yeni özelliğin yer aldığı bir güncelleme yayınlandı.
Telegram Son Güncellemesi ile Pek Çok Yeni Özelliğe Kavuşuyor

Akıllı telefon kullanımının hızla yaygınlaşması hayatımıza yeni uygulamaların girmesine zemin hazırlıyor. Bilindiği üzere kitle iletişim araçları arasında mesajlaşma uygulamalarının büyük payı var. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılan araç şüphesiz WhatsApp olmakta. Her ne kadar WhatsApp en popüler uygulama olsa da rakipleri de yok değil. Telegram, WeChat, Viber gibi pek çok mesajlaşma uygulaması mevcut ve kullanıcı sayıları sürekli artıyor.

WhatsApp’ın karşısındaki en güçlü rakip olarak Telegram’ı gösterebiliriz. Rus geliştiriciler tarafından yaratılan Telegram, anlık mesajlaşma ve VOIP servisi olarak kullanıcılarına hizmet sağlıyor. Uygulama WhatsApp’ın karşısında daha güçlü olmak adına sürekli yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor. Son yayınlanan güncelleme Telegram’a kullanım ve gizlilik alanında önemli özellikleri beraberinde getirdi.

Geçtiğimiz günlerde siber korsanların popüler mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Telegram’ı hedef aldığı gündeme gelmişti. İki platformun da son derece popüler olması siber saldırganların dikkatini buraya yönlendirmiş durumda.

Telegram’a Yeni Özellikler Geldi

Telegram’a Yeni Özellikler Geldi

Mesajlaşma uygulaması Telegram, almış olduğu güncelleme ile sürekli yeni özelliklere kavuşuyor. Uygulamanın halihazırda kendine has pek çok özelliği olduğu söylenebilir. Yeni güncelleme ile bunlara yenileri eklendi. Gelen özellikler arasında ilk olarak dikkat çeken mesaj zamanlama aracı oluyor. Kullanıcılar istedikleri takdirde göndermek istedikleri mesajı ileri tarihe zamanlayabilecek. Bu araç hatırlatıcı özelliğini de beraberinde getirecek.

Şirket tema meraklıları için de yeni bir karara imza attı. Kullanıcılar daha renkli temalar kullanabilecek ve istedikleri seçimi yapabilecek. Üstelik bu temalar başka kullanıcılar ile paylaşılır durumda olacak. Telegram’a gelen özellikler arasında en dikkat çekenlerden birisi ise gizliliğe yönelik yapıldı.

Anlık mesajlaşma uygulamasında dileyen kullanıcılar numaralarını gizleyebilecek. Üstelik bu gizleme aracı da opsiyonel olacak. Yani kullanıcılar numaralarını istedikleri kişilere gizleyip istediklerine açık halde tutabilecek. Son olarak emojiler için de yenilik düşünen Telegram, gönderilen emojilere kısa animasyonlar eklenmesine olanak sağlayacak.

Güncelleme Kısa Zamanda Yayınlanacak

Güncelleme Kısa Zamanda Yayınlanacak

Popüler mesajlaşma uygulamasının pek çok özelliği beraberinde sunacağı yeni güncellemesini bu hafta içerisinde kullanıcılara yayınlaması bekleniyor. Güncelleme iOS ve Android kullanıcıları için sunulacak. Bugün halen WhatsApp’ta kullanıcılar karanlık tema beklerken Telegram bunu halihazırda kullanıcılara sunmakta.

Uzun zamandır uygulamada stickerlar de en çok kullanılan araçlardan biri olmakta. Telegram’ın en büyük eksikliğinin görüntülü arama olduğunu söyleyebiliriz. Resmi uygulamada bu özellik mevcut değil ancak üçüncü parti araçlar ile görüntülü iletişim sağlanabiliyor.

Mesajlaşma uygulamaları arasında WhatsApp başı çekiyor ancak Telegram’ın dikkat çekici özellikler ile her geçen gün kullanıcı sayısını artırdığı belirtiliyor. Şirket diğer yandan kripto parasını geliştirmekle meşgul. Telegram Ekim ayında Gram adını verdiği kripto parasını yayınlamayı planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum