Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Telegram için Uzun Zamandır Beklenen Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Telegram’ın beta sürümüne görüntülü görüşme özelliği geldi. Yakında kararlı sürümde sunulması bekleniyor.
Telegram için Uzun Zamandır Beklenen Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

İnternetin ve akıllı telefonların hayatımızda vazgeçilmez bir yere sahip olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu cihazların yaygınlaşması ile beraber mobil uygulamalara olan ilgide patlama yaşandı. İnsanların birbirleri ile iletişim kurmasında mesajlaşma uygulamaları büyük yer tutuyor. Başlıca mesajlaşma uygulamaları arasında WhatsApp, Telegram, Viber ve WeChat gibi platformlar öne çıkıyor.

Bu uygulamalar arasında WhatsApp’ın kullanıcı kitlesi olarak büyük bir üstünlüğe sahip olduğu biliniyor. Son dönemde WhatsApp’ın başlıca alternatifi olarak Telegram öne çıkıyor. Rus geliştirici Pavel Durov tarafından yaratılan Telegram, gizlilik ve güvenlik odaklı yapısıyla kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Mesajlaşma uygulaması yeni özellikler kazanıyor ve kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artıyor. Telegram’daki en büyük eksikliklerden birisi görüntülü görüşme özelliğiydi. Son beta sürümüne gelen güncelleme ile bu özelliğin geldiği görülüyor.

Telegram’a Görüntülü Görüşme Geliyor

Telegram’a Görüntülü Görüşme Geliyor

WhatsApp, Messenger gibi başlıca iletişim uygulamalarında görüntülü görüşme özelliği yaygın olarak kullanılıyor. Ayrıca bu platformlarda grup içi görüntülü görüşmeler düzenlenebiliyor. Telegram’da ise kullanıcılar birbirlerine sesli arama gerçekleştirebiliyor ancak görüntülü olarak bu deneyime ulaşamıyor. Geliştirici ekibin V7.0.0 kodlu son beta sürümünde bu özelliğin geldiği görülüyor.

Yetkililer daha önce yaptıkları açıklamalarda 2020 yılı içerisinde bu özelliğin mesajlaşma uygulamasına geleceğini belirtmişti. Güncellenen beta sürümü ile bu özelliğin artık test edilmeye başlandığını söyleyebiliriz. Çıkan görsellerde sohbet menüsünde sağ üst bölümdeki menü üzerinden görüntülü arama yapılabileceği görülüyor.

Son beta sürümüne gelen güncellemede sadece görüntülü arama özelliği yer almıyor. Android 11’in önizleme sürümünde görülen Bubbles API özelliği de Telegram uygulaması ile entegre olarak çalışacak. Önümüzdeki günlerde beta sürümde yer alan bu özelliklerin güncelleme ile tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum