Yatırım yapmaya başla!

Telegram CEO’su Pavel Durov: Çin Hükümeti Bizi Hedef Aldı

Rusya merkezli mesajlaşma uygulaması Telegram’a Hong Kong kaynaklı IP adreslerinden DDoS saldırıları düzenlendiği söylendi. Şirket CEO’su Pavel Durov, Çin hükümetinin kendilerini hedef aldığını söyledi.
Telegram CEO’su Pavel Durov: Çin Hükümeti Bizi Hedef Aldı

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında Telegram’ın son dönemde WhatsApp’a alternatif olduğu ve hızlı bir yükseliş trendinde olduğu biliniyor. Şifreli mesajlaşma uygulaması son olarak bir saldırı haberiyle gündeme geldi. Bilindiği üzere son günlerde Hong Kong protestolar ile dünya gündemini meşgul ediyor. Ülkedeki protestocuların ağırlıklı olarak Telegram kullandığı belirtiliyor.

Kullanıcıların birbirleri ile şifreli olarak iletişim kurduğu Telegram’a son dönemde gelen saldırı sayısında belirgin bir artış yaşanıyor. DDoS saldırıları yaşayan Telegram, Çin hükümetini hedef aldı. Şirketin CEO’su yapılan saldırıların Çin hükümeti tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Kullanıcılarının büyük bölümü gizliliğin yüksek seviye ve bilgilerinin bilgilerinin deşifre olmasını istemediği için Telegram’ı tercih ediyor.

Telegram’dan Çin Açıklaması

Telegram’dan Çin Açıklaması

Telegram CEO’s Pavel Durov, son dönemde platformlarına gelen DDoS saldırılarında belirgin bir artış yaşandığını söyledi. Durov, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile “Çoğunlukla Çin‘de bulunan IP adreslerinden gelen bu saldırının Hong Kong protestoları ile çakışması devletin bu noktada bir aktör olduğunun göstergesidir.” ifadelerine yer verdi.

Durov ayrıca Hong Kong’da son dönemde yaşanan protesto olayları sırasında gizlenmek isteyen kullanıcıların Telegram’ı tercih ettiğini söyledi. Bloomgberg tarafından hazırlanan bir rapor, App Store üzerinde Telegram’ın Hong Kong konumuna sahip çok sayıda cihaza sahip olduğunu gösteriyor. Göstericiler kendilerini hükümetten gizlemek adına Telegram’ı kullanırken, Çin hükümetinin bu mecrayı hedef aldığı belirtiliyor.

Çin Sessizliğini Koruyor

Çin Sessizliğini Koruyor

Telegram CEO’sunun Çin’e yönelik suçlamalarına hükümetten henüz herhangi bir cevap gelmedi. Ancak yaşanan saldırıların Çin merkezli olması Durov’un iddialarını doğrular nitelikte. Protestocuların birbirleri ile iletişim kurarken her türlü önlemi aldığı belirtiliyor. Birbirleri ile mesajlaşan kullanıcılar yüz tanıma sistemlerine yakalanmamak adına yüzlerini maske ile kapatıyor.

Kişilerin ayrıca kimliklerine tanımlı toplu taşıma kartlarını kullanmaktan kaçındığı belirtildi. Telegram, son yıllarda geliştirdiği yeni özellikler ve sahip olduğu güvenlik seviyesi ile kullanıcılar için cazip bir seçenek olarak duruyor. Facebook’un yaşadığı veri skandalları bazı WhatsApp kullanıcılarının uygulamaya olan güvenini sarsıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum