Yatırım yapmaya başla!

Telegram Aylık Kullanıcı Sayısı ile WhatsApp’ın En Güçlü Rakibi Olmaya Devam Ediyor

Telegram’dan yapılan son açıklama ile aylık kullanıcı sayısı 400 milyona ulaştığı duyuruldu.
Telegram Aylık Kullanıcı Sayısı ile WhatsApp’ın En Güçlü Rakibi Olmaya Devam Ediyor

Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber mesajlaşma uygulaması başlıca iletişim araçlarından biri haline geldi. Bu uygulamalar arasında akla ilk geleni hiç kuşkusuz WhatsApp olmakta. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma devinin kullanıcı sayısı 2 milyarı geçmiş durumda. Bunun yanında WhatsApp’tan farklı mesajlaşma uygulamaları da milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. WhatsApp bir numaralı alternatifi olarak öne çıkan Telegram, gizlilik odaklı olmasıyla ve farklı özellikleri ile dikkatleri üzerinde topluyor

Rusya merkezli uygulama son yaptığı açıklama ile hem ulaştığı kullanıcı sayısı hem de gelecek yeni özellikler hakkında bilgilendirmede bulundu. Geçtiğimiz yıl uygulamanın aktif kullanıcı sayısı 300 milyon olarak açıklanmıştı. Şirketin blog yazısında yaptığı yeni duyuruya göre bu rakam bir yıl içerisinde 400 milyon rakamına ulaştı. iOS, Android ve PC platformları üzerinden kullanılan Telegram’a her gün en az 1.5 milyon kullanıcının katıldığı belirtiliyor.

Telegram Hızla Büyüyor

Telegram Hızla Büyüyor

Pavel Durov tarafından 7 yıl önce geliştirilen Telegram, 20’den fazla ülkede en çok indirilen sosyal medya uygulaması olarak öne çıkıyor. Şirket insanların kısıtlamalar ve sıradanlıktan ziyade özgürlük ve kalite arayışında olduğunu ve buradan yola çıktığını belirtiyor.

Yapılan açıklamada, “Eski rakipleri arasındaki popülerlik farkı daraldıkça, bu orijinal varsayımda giderek daha fazla geçerlilik buluyoruz. Akıllı ve özgür olduğunuz için teşekkür ederiz!” ifadelerine yer verildi. Blog yazısında ayrıca önümüzdeki süreçte gelecek yenilikler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Gelecek olan yeniliklerin başında ise gruplar için görüntülü konuşma seçeneği geliyor. Telegram kullanıcılarının dile getirdiği en büyük eksikliklerin başında görüntülü konuşma özelliği geliyor. Şirket bu yıl içerisinde gruplar için görüntülü sohbet özelliğinin geleceğini duyurdu.

Son dönemde Zoom’un büyük bir patlama yapması diğer uygulamaları da harekete geçirmiş durumda. Facebook bu çerçevede yeni video konferans uygulaması Messenger Room’un duyurusunu gerçekleştirdi. Keza WhatsApp’ta grup içi görüntülü sohbet için kişi sayısı 4’ten 8’e çıkarıldı.

Telegram’da Yenilikler Devam Edecek

Telegram’da Yenilikler Devam Edecek
Telegram’da Yenilikler Devam Edecek

Uçtan uca şifreleme yöntemiyle mesajların iletildiği Telegram’da kullanıcılar şu an için sesli arama gerçekleştirebiliyor. Bir süre önce anket özelliğine sınav modunu getiren Telegram, eğitime yönelik bir adım atmıştı. Uygulamaya ayrıca geride kalan 5 yıl içerisinde 20 bini aşkın yüksek kaliteli çıkarmanın eklendiği hatırlatıldı. Açıklamada ayrıca Android ve macOS için yapılan iyileştirmelere yer verildi.

Gelecek olan görüntülü sohbet özelliği şüphesiz kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanacaktır. Araştırmalar Messenger ve WhatsApp üzerinden günde 700 milyondan fazla sesli ve görüntülü görüşme yapıldığını ortaya koyuyor. Corona virüsün son günlerde yaygınlaşması ile beraber görüntülü iletişimde büyük bir patlama söz konusu.

Rakamlar görüntülü çağrı sayısının iki kattan fazla arttığını işaret ediyor. Telegram’a gelecek olan bu özellik, uygulamaya olan ilgiyi büyük ölçüde artıracaktır. Ayrıca uzun zamandır beklenen bir eksiklik ortadan kalkmış olacaktır. Telegram’ın aylık kullanıcı sayısının hızla artması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum