Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mesajlaşma Uygulaması Telegram Arayüz ve Güvenlik Güncelleştirmeleri Aldı

WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden birisi olan Telegram için yeni güncelleme yayınlandı. iOs ve Android’e gelen güncelleştirme arayüz ve güvenlik özellikleri dikkat çekiyor.
Mesajlaşma Uygulaması Telegram Arayüz ve Güvenlik Güncelleştirmeleri Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rus programcı Pavel Durov tarafından geliştirilen ve kısa sürede popüler hale gelen anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor. Mesajlaşma uygulaması olarak başı WhatsApp’ı çektiğini söyleyebiliriz ancak Telegram’ın özellikle gizlilik odaklı yapısı pek çok kullanıcının dikkatini çekiyor.

Kullanıcı gizliliğini ön planda tutan Telegram, belirli aralıklarla yeni özellikler barındıran güncelleştirmeler almaya devam ediyor. Son olarak gelen güncelleme Android için görsel öğeler barındırıyor. iOS uygulaması için şifre güvenliğini artıracak yeni özellikler kazandırıldı. Ayrıca iki platform için de sohbet listesine yönelik geliştirmeler yapıldı.

Android için Arayüz Güncellemesi

Android için Arayüz Güncellemesi

Android sürümü için yayınlanan güncelleme ağırlıklı olarak arayüz iyileştirmelerini içeriyor. Sohbet içerisinde herhangi bir mesaja tıklandığında ayrı bir menü açılıyor. Dikkat çeken arayüz yeniliklerinden birisi ise çoklu mesaj seçimi olmuş. Yeni arayüzde aynı anda çok sayıda mesajın yönetimi sağlanıyor.

Telegram’ın çıkartmalar ve GIF bakımından epey zengin bir kütüphaneye sahip olduğu biliniyor. Arayüzde yapılan yenilik ile çıkartmaların paylaşılması daha kolay hale getirilirken, herkese açık mesajlar için akıcı bir paylaşım katmanı oluşturuldu. Sohbet listesine yönelik yapılan yenilik ile kullanıcılar isterlerse iki satılık görünüme geçiş yapabiliyor. Bu özellik uygulamada varsayılan ayarlarda kapalı olarak geliyor.

iOS’a Güvenlik Odaklı Güncelleştirme

iOS’a Güvenlik Odaklı Güncelleştirme

Telegram’ın iOS sürümü için gelen yenilikler güvenlik odaklı olmasıyla dikkat çekiyor. Uygulamada halihazırda 4 haneli alfanümerik şifre desteği bulunuyor. Bu desteğin yanına yeni güncelleme ile 6 haneli nümerik şifre seçeneği eklendi. Bununla beraber hem iOS hem de Android için sohbet pencerelerine bir dizi yenilik kullanıma sunuldu. Uygulamada sohbetlerin arşiv bölümüne kaydırılması son derece kolay bir hale getirilmiş.

Kullanıcılar seçmiş oldukları sohbeti sola kaydırarak ‘Arşivler’ bölümüne kaydırabilir. Arşivler sohbet pencerelerinin en üst bölümünde yer alıyor ancak kullanıcılar isterlerse burayı gizli hale getirebilirler. Ayrıca arşivlenmiş sohbetlerin sıralamasını da isteğe bağlı belirlemek mümkün. Kullanıcılar ayrıca istedikleri sohbetleri, en üst sıraya sabitleyebilir.

Telegram, kullanıcıların sohbet esnasında hatalı seçim yapmalarına yönelik önlem almayı ihmal etmiyor. Kullanıcılar mesaj iletiminde yanlış bir seçim yaparlar ise geri dönüp yeni bir seçim yapma şansına sahip olacak. Uygulamanın son sürümü Play Store ve App Store mağazalarından indirilebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu