Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknosa Hisseleri Pazaryeri Yatırım Haberinin Etkisiyle %7 Yükseldi

Online alışverişe rağbetin artmasına bağlı olarak e-ticaret alanına daha fazla ağırlık vermeye karar veren Teknosa’nın hisseleri sert yükseldi.
Teknosa Hisseleri Pazaryeri Yatırım Haberinin Etkisiyle %7 Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada, yeni bir yatırımın haberini verdi. Elektronik pazaryeri konusunda yatırım yapacağını duyuran şirket, önümüzdeki üç yıl ana önceliklerinin bu olacağını bildirdi. Şirket hisseleri söz konusu gelişmeyle sert yükseldi.

Teknosa hisseleri (TKNSA), saat 11.12’de %7,09  artıda işlem görüyor.
Teknosa Hisseleri Sert Yükseldi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Hisseler güne 10,1 lira ile yatay bir başlangıç yaptı. İşlemlerin başlamasıyla birlikte keskin bir yükseliş göstererek 10,89 liraya ulaştı. Gün içi kazancını %7,38’e taşıyan hisseler, haftalık bazda %10,77 düşüş gösterdi. Aylık bazda da yatırımcısına %20’ye yakın negatif getiri sundu.

Bu sabah hisselerde meydana gelen kazancın ana kaynağı, KAP’ta yapılan yatırım açıklaması oldu. Özellikle coronavirüs salgını etkisiyle son dönemde e-ticaret alışverişinin daha önem kazandığı belirtildi.

Son on yıl içinde tüketici elektroniği perakendecilerinin, online kanallarda pazaryeri oluşturduğu ve büyüme ivmelerini daha güçlü bir şekilde artırdıkları söylendi. Bu nedenlerle Teknosa bünyesinde pazaryeri oluşturma konusunda yatırım yapılmasına karar verildiği aktarıldı.

Açıklamanın devamında “Bu doğrultuda; önümüzdeki üç yıllık dönem içerisinde ana stratejik önceliklerimizden biri olarak, Teknosa’nın güçlü perakendecilik kaslarını daha da ileriye taşıyacak şekilde pazaryeri yetkinliklerinin oluşturulması için çalışmalara başlanması Teknosa Yönetim Kurulu’nca 21.04.2021 tarihinde görüşülerek karara bağlanmıştır.” bilgisine yer verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.