Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Yöneticileri Saldırı Sonrasında YouTube ve Google’a Büyük Destek Verdi!

Teknoloji yöneticileri YouTube saldırısı karşısında tepkisiz kalmadı. Jeff Bezos’tan Tim Cook’a Sadya Natella’dan Jack Dorsey’e varana kadar pek çok isim, saldırıdan etkilenenlere destek verdi.
Teknoloji Yöneticileri Saldırı Sonrasında YouTube ve Google’a Büyük Destek Verdi!

Kuzey Kaliforniya’da bulunan YouTube’un genel merkezinde yaşanan silahlı saldırı, dünya gündemine oturdu. Florida okul saldırısının üzerinden henüz çok kısa bir süre geçmişken yaşanan bu olay, ABD’yi daha da tedirgin etti.

Silahla binayı basan bir kadının 4 kişiyi yaraladıktan sonra intihar ettiği, yaralılardan ikisinin ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Diğer taraftan; saldırganın 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam isimli bir kadın olduğu ve olay yerinde hayatını kaybettiği söylendi.

Olayın yankıları devam ederken, CNBC’nin haberinde Aghdam’ın saldırıda 9 milimetrelik bir tabanca kullandığı ve terörle ilgisinin bulunmadığı belirtildi.

YouTube'un Genel Merkezine Silahlı Saldırı YapıldıBaşka bir kaynakta ise Aghdam’ın Ocak 2017’de YouTube kanalında yayınladığı videosunda, YouTube’un kendisine ayrımcılık uygulayarak videolarını filtrelediğini ve Nasime Sabz isimli Frasça kanalı hedef aldığını öne sürdüğü bilgilerine yer verildi. Ayrıca önceki gün YouTube’un genel merkezini otoparkından çekilen aracın da kadına ait olduğu dile getirildi.

Diğer taraftan; saldırıda yaralananlar ile İran asıllı Nasim Najafi Aghdam arasında ilişki olup olmadığının da araştırıldığı söylendi.

Saldırganın İran asıllı Nasim Najafi Aghdam Olduğu AçıklandıAyrıca bu saldırının platforma getirilen ateşli silahlarla ilgili kısıtlamalardan kısa süre sonra yapılması da dikkat çekti. Google CEO’su Sundar Pichai, çalışanlarına gönderdiği mesajda olayı “korkunç bir şiddet eylemi” sözleriyle tanımlayarak, yaralılar ve aileleri için gereken her şeyin yapıldığını ifade etti. Ve “şu anda şokta olduğunuzun farkındayım” diyerek, YouTube CEO’su Susan Wojcicki ve ekibine destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

Susan Wojcicki de Twitter hesabından “bugün YouTube’da silahlı bir saldırganın bulunmasının ne kadar korkunç olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Olaya hızlı bir şekilde müdahale eden güvenlik güçlerine ve diğerlerine minnettar olduğunu söyleyen Wojcicki, “iyileşmek için aile gibi bir arada olacağız” sözlerini kullandı. Öte yandan; Sundar Pichai’nin tweetine cevap veren Microsoft CEO’su Satya Nadella; “Microsoft adına, saldırıdan etkilenen YouTube ve Google’daki herkesin yanındayız” şeklinde paylaşım yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg’i taşlayan ve sonrasında Facebook CEO’sundan yanıt alan Tim Cook da YouTube ve Google’a destek verdiğini belirtti.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos da olayın “YouTube ve Google için korkunç bir gün” olduğunu belirterek yaralılara ve etkilenenlere iyi dileklerde bulundu. Omid Kordestoni ve Dara Khosrowshahi de YouTube ile Google’ın yanında olduklarını belirtti. Tüm bu isimlere ek olarak; Twitter CEO’su Jack Dorsey de YouTube’un yanında olduğunu belirtti. Dorsey ayrıca olayla ilgili Twitter’da yayılan yanlış bilgilerden haberdar olduklarını, bununla ilgili harekete geçtiklerini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum