Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Devleri Computex 2020 Etkinliğine Katılmayacağını Açıkladı

Dünyanın önde gelen teknoloji fuarlarından Computex 2020 için dev şirketlerden katılmama kararı açıklandı.
Teknoloji Devleri Computex 2020 Etkinliğine Katılmayacağını Açıkladı

Son dönemde dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü, pek çok etkinliğin iptal edilmesine neden olmuştu. Geçtiğimiz dönemde teknoloji ve oyun alanında düzenlenen MWC 2020, GDC 2020 ve E3 gibi pek çok konferans, Corona virüsünün hızla yayılması ile beraber iptal edilmek durumunda kalmıştı. Bu etkinliklerden bazıları ise iptal edilmek yerine ileri bir tarihe ertelenmişti.

Computex 2020 etkinliği daha önceki plan dahilinde 2 ila 6 Haziran tarihleri arasında düzenlenecekti. Ancak salgın nedeniyle bu etkinlik Eylül ayına ertelenmişti. Firmalar iptal edilen ya da ertelenen bu fuarlar sayesinde yeni ürün ve servislerini dijital platformlar üzerinden tanıtmayı tercih ediyor.

Milyonlarca kişinin beklediği Computex 2020 etkinliği için sektörün önde gelen 3 firması katılmama kararı aldı. AMD, Nvidia ve Intel tarafından yapılan açıklamalarda Computex 2020 etkinliğinde yer alınmayacağı belirtildi. Dev şirketlerin bu kararı sonrası etkinliğin düzenlenip düzenlenmeyeceği ise merak konusu oldu.

Computex 2020’yi Sarsacak Gelişme

Computex 2020’yi Sarsacak Gelişme

Sektörün öne çıkan etkinliklerinden biri olan Computex 2020, Tayvan’da düzenleniyor. Kişisel bilgisayar alanında büyük pazar paylarına sahip olan üç şirket bu etkinliğe katılmayacağını açıkladı. AMD, Intel ve Nvidia’dan gelen açıklamalar sonrası etkinliğin düzenlenme ihtimalinin oldukça düştüğü belirtiliyor. Bu şirketlerden hariç olarak pek çok anakart ve işlemci firmasının da bu etkinlikte yer almasına pek imkan verilmiyor.

Uzmanlar yaz ayları ile beraber COVID-19 salgının etkisini azaltabileceğini ve bu nedenle küresel etkinliklerin düzenlenebileceğini belirtiyor. Ancak dünyaca ünlü teknoloji şirketleri halen tedbirli davranmayı tercih ediyor. Üç dev firmanın bu etkinliğe katılmama kararının ardından fuara olan ilginin epey azalacağına dikkat çekiliyor.

Daha önce dünyaca ünlü donanım üreticisi MSI, da Computex 2020’ye katılmayacağını açıklamıştı. Ancak Tayvan merkezli bir diğer teknoloji firması olan Asus’un etkinliğe katılma ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor. Tabi Eylül ayına kadar yaşanan gelişmeler sonrası etkinliğin düzenlenip düzenlenmeyeceği soru işareti.

Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili yeni açıklamaların yapılması bekleniyor. Bu arada Nvidia yöneticisi Jensen Huang’ın 14 Mayıs tarihinde çevrimiçi bir konuşma yapması bekleniyor. Bu konuşmada Huang’ın etkinlik için aldığı karara dair bir değerlendirme yapacağı düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum