Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tekfen Yeni Proje Kazanılması Konusunda KAP Duyurusu Yaptı

Tekfen, bağlı ortaklığına ait bir şirketin Kazakistan'da NCOC firması ile tadilat hizmetleri konusunda 5 yıl süreli sözleşme imzaladığını duyurdu.
Tekfen Yeni Proje Kazanılması Konusunda KAP Duyurusu Yaptı

Tekfen Holding Anonim Şirketi (Tekfen) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni proje kazanılması başlıklı bir bildirimde bulundu. Bildirime göre; şirketin %100 bağlı ortaklığı GATE İnşaat’ın %50 pay sahibi olduğu İstek Construction LLP şirketi 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Şirket, Kazakistan’da North Caspian Operation Company N.V (NCOC) firması ile mevcut tesislerde tadilat-inşaat hizmetleri sağlanmasına yönelik 5 yıl süreli çerçeve sözleşmesi imzaladı. Yapılan duyuruda, sözleşme süresince işveren idare tarafından verilecek iş emirlerine göre devam eden güncel iş miktarlarının üçer aylık faaliyet raporlarında paylaşılacağı da söylendi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Tekfen Holding hisseleri (TKFEN) %1,95 oranında yükselişle 15,20 liradan işlem gördü.
Tekfen Holding Hisseleri %1,95 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Tekfen hisseleri dünkü işlemleri 14,91 liradan tamamladıktan sonra bugüne 14,85 liradan başlangıç yaptı. Açılışın ardından kademeli bir yükseliş kaydetmeye başlayan hisseler, TSİ 12:30 sularında 15,27 liraya kadar yükseldi.

Hisseler 15,27 lirayı kaydettikten sonra kazanımlarının bir kısmını geri verirken, 15,20 liranın üstündeki seyrini korumaya çalıştı. Hisselergünün en düşük seviyesini açılışta gördükten sonra yükselişini sürdürdü.

Tekfen hisselerinin yukarı yönlü hareketleri sürdüğü durumda 15,35 ve 15,52 lira seviyeleri önemli direnç noktaları olarak izlenecek. Hisselerin yönünü değiştirmesi durumunda ise 14,93 ve 14,68 lira seviyeleri destek noktaları olarak görev yapacak.

Hisselerin farklı periyotlardaki performansı incelendiğinde; haftalık bazda %1,68 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %6 değer kaybeden hisseler, yıllık periyotta %0,45 oranında düşmüş durumda. Bu özelliği ile yıllık performansı negatif olan nadir Yıldız Pazar hisselerinden olarak işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum