Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tekfen Hisseleri %5’ten Fazla Yükselerek Rekor Fiyata Ulaştı

Tekfen hisseleri %4’e yakın kazançlı kapanışın ardından, bugün %5,50 civarında yükseldi ve tavan fiyatı gördü.
Tekfen Hisseleri %5’ten Fazla Yükselerek Rekor Fiyata Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Tekfen Holding A.Ş. (TKFEN) hisseleri günün ilk yarısında güçlü artış göstererek, tavan fiyatı gördü. Hisseler önceki kapanışını %3,9 artışla 21,98 liradan yaptı. Bugüne 22,30’dan başlayıp, hemen ardından 23,50 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Şirket hisseleri dün açıklanan proje haberinden destek buluyor.

Tekfen Holding hisseleri saat 11.55’te %5 değer kazancıyla, 23,10 liradan işlem görüyor.
Tekfen Hisseleri %5 Artıda İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 10.30’da rekor seviyeyi gördükten sonra, haftalık bazda yatırımcısına sunduğu getiri oranı %20’ye yaklaştı. Aylık dönemde %45 ile güçlü yükseliş gösterirken, yıllık getirisi %48 seviyesinde.

Hisselerde işlem hacmi 363.089.167 TL tutarında gerçekleşiyor. Teknik göstergeler 24,1600 – 23,6200 bölgesini direnç seviyeleri olarak işaret ediyor. Kısa vadede yükseliş trendi beklentisi sürse de düşüş durumunda 21,7600 – 22,4200 destekleri ön plana çıkacak.

Tekfen, Çarşamba günü öğleden sonra toplam bedeli 400 milyon doların üzerinde olması beklenen proje anlaşmasını duyurdu. Açıklamada bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., Chiyoda Technip Adi Ortaklığı (CTJV) idaresinin, Katar’da North Field East Onshore projesi EPC-1 paketine ait Common Offsites 2 genel işlerini üstlenmek üzere girdiği ihaleyi kazandığı belirtildi.

İşin tamamlanma süresi 53 ay olarak açıklanırken, kesin bedelinin 10 Şubat 2022 tarihine kadar kamuoyu ile paylaşılacağı söylendi. Ziraat Yatırım bu gelişmenin hisselerde sınırlı pozitif etki yaratacağını belirtti.

Deniz Yatırım ise “Katar’da mevcut proje büyüklüğü 235 milyon USD olup, açıklanan yeni projenin beklenen büyüklüğü toplam backlog’un %27’sine denk gelmekte ve kesinleşmesi durumunda ülke bazında bekleyen en büyük proje büyüklüğüne ulaşacaktır. Haberi temel anlamda olumlu değerlendiriyoruz.” şeklinde yorumda bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu