Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tekfen 220 Milyon TL Tutarındaki Varlık Satışı Anlaşmasını İmzaladı

Vergi öncesi karına 125 milyon lira katkı sağlayacak bir varlık satışı yapan Tekfen Holding hisseleri, günü kazanç tarafında geçirdi.
Tekfen 220 Milyon TL Tutarındaki Varlık Satışı Anlaşmasını İmzaladı

Tekfen Holding A.Ş. Florya Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret’teki paylarının satışı için anlaşmayı imzaladı. Söz konusu varlık üzerinde sahip oldukları %50 payın tamamının 220 milyon TL bedelle satılacağı ve anlaşmanın Rekabet Kurulu’nun onayına sunulduktan sonra tamamlanacağı bildirildi.

Satış işlemini şirketin vergi önceki karına 125 milyon lira tutarında katkı sağlayacak. Satılan finansal duran varlığın sermayesi 120.500.000 TL, payların nominal tutarı 60.250.000 TL, beher pay fiyatı 3,65 TL olarak açıklandı.

Tekfen Holding hisseleri günü artıda tamamlamaya hazırlanıyor.
Tekfen Hisseleri %0,45 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

107,459,170 TL hacme sahip olan hisseler saat 17.12’de %0,45 primli seyrediyor. 15,57 liradan işlem gören Tekfen hisseleri, açılıştan bu yana kademeli artış gösterdi.

Hisseler 15,4 liradan açıldıktan sonra 15,61 liraya kadar çıktı. Yıllık bazda yatırımcısına %3 negatif getiri sundu. İşlem aralığı ise 12,38 – 19,32 oldu. Haftalık bazda %3,3 oranında kazandıran hisseler, aylık periyotta da %2’den fazla değerlendi.

Şirket hisselerinin pozitif performans sergilemesinde bağlı ortaklığı, Tekfen İnşaat ve HMB Hallesche Mitteldeutsche Bau AG’nin yeni projesinin etkisi oldu. Sülfür Geri Kazanım Ünitesi ihalesini kazanan şirket, yapım işlemlerini toplamda 36 ayda bitirecek. Projenin bedeli ise 53,9 milyon dolar ve 10,1 milyon Euro olarak belirlendi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum