Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tefken Holding Portföy Yatırımlarından 150 Milyon TL Ek Kar Bekliyor

Yıllık net kar beklentisi hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama yapan Tefken Holding hisseleri ekside seyrediyor.
Tefken Holding Portföy Yatırımlarından 150 Milyon TL Ek Kar Bekliyor

Tefken Holding A.Ş. yıllık kar beklentisi hakkında kamuoyu açıklaması yaptı. Bu sabah yapılan bildiride şirketin bağlı ortaklıklarından Tekfen Ventures L.P.’nin Finansal Yatırımlar hesabı altında takip edilen portföy yatırımlarının gerçeğe uygun değer hesaplaması sonucunda oluşan değer artışının yıllık kar üzerinde yaratacağı etki hakkında bilgi verildi.

Söz konusu yatırımlar için “2021 yılı 6 Aylık ara dönem net karı üzerinde, yapılacak sınırlı denetim öncesi hesaplanan ve kamuya açıklanan yıllık beklentilerimiz içerisinde olmayan yaklaşık 150 Milyon TL ilave etkisinin olacağı beklenmektedir.” ifadesine yer verildi.

Tefken Holding’in BIST holding endeksi altında işlem gören hisseleri, son bir yılda %15’ten fazla değer kaybetti.
Tefken Holding Hisseleri %0,07 Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

TKFEN kodlu şirket hisseleri Çarşamba günü 14,96 liradan kapandı. Bu sabah 14,99 seviyesinden açılan hisseler, saat 10.35’te %0,07 düşük seviyeden fiyatlanıyor. 14,95 liradan işlem gören Tefken hisseleri haftalık bazda %0,6 oranında artış gösterdi.

Kaydettiği en düşük ve en yüksek seviyeler 14,62 – 15,05 oldu. Aylık en yüksek 15,64 lirayı gören hisseler yatırımcısına %3’ten fazla negatif getiri sundu. Yıllık fiyat aralığı 12,38 – 19,32 oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum