Yatırım yapmaya başla!

TEB Nakit Yönetimi Akademisi’nin Bu Yılki Teması: Ekonomide Sürdürülebilirlik

Bu yıl beşincisi düzenlenen TEB Nakit Yönetimi Akademisi'nde, ekonomide sürdürülebilirlik vurgusu yapılarak, bizden sonraki nesillere de kaynak bırakmamız gerektiği belirtildi.
TEB Nakit Yönetimi Akademisi’nin Bu Yılki Teması: Ekonomide Sürdürülebilirlik

Türk Ekonomi Bankası (TEB), ilk olarak 2015 yılında TEB Nakit Yönetimi Akademisi’ni gerçekleştirmişti. Bugün (14 Kasım 2019) Raffles Otel İstanbul’da etkinliğin beşincisi düzenlendi. 500’e yakın katılımcının yer aldığı etkinliğin bu yılki teması “Ekonomide Sürdürülebilirlik” oldu.

5. TEB Nakit Yönetimi Akademisi’nde, ekonomi alanında uzman isimlerin konuşmaları ve sunumlarına yer verildi.

“Ekonomide Sürdürülebilirlik”Etkinlik TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici’nin açılış konuşmasıyla başladı. Leblebici’nin yanında TEB Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gülümser Özgün Henden ve CNN Türk Ekonomi Editörü Cem Seymen de önemli açıklamalar yaptı.

Ümit Leblebici, nakit yönetiminin dünyanın genelinde her zaman olduğundan daha önemli bir durumda olduğunu söyledi. Nakit yönetiminde sağlam, finansal, entelektüel sermaye ile sağlam bir dijital altyapının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Leblebici, dünyamızda artık her şeyin anlık olarak, çok hızlı bir şekilde değiştiğini belirtti.

Bu doğrultuda banka olarak dijital dönüşüme uyumlu bir nakit yönetimi anlayışı geliştirdiklerini açıkladı. Müşterilerin deneyimlerinden yola çıkarak üretilen çözümler ile onların hayatlarını kolaylaştırdıklarını dile getirdi. 5.’si düzenlenen Nakit Yönetimi Akademisi’yle de yeni hikayeler yaratarak, bu alanda sektöre öncülük etmek istediklerini sözlerine ekledi.

TEB Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gülümser Özgün Henden, ekonomide sürdürülebilirliğin herkesin gündeminin en başında olması gerektiğini söyledi.

TEB Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gülümser Özgün HendenDünya nüfusunun hızlı bir şekilde arttığını dile getiren Henden, bizden sonraki nesillere de kaynak bırakmamız gerektiğini ifade etti. “Her Yönüyle Sürdürülebilirlik” başlıklı konuşmasında, şirketlerin sürdürülebilirlik konusunu ihmal etmesinin; ticari, finansal, yasal ve itibar gibi konularda çeşitli risklere maruz bırakacağını söyledi.

Sürdürülebilirlik için mevcut iş modellerinin sürekli güncellenmesi, inovasyon ve teknolojiye ağırlık verilmesi gerektiğini aktardı. Bankaların ise müşterilerine daha çok finansman çözümleri sunması, dijitalleşmeyi desteklemesi gerektiğini belirtti.

“Sürdürülebilir Tedarik Yönetimi” panelinde; imalat sürecinin girdileri, politik dengeler, kamuoyu hassasiyeti, tedarik süreci gibi tüm konularda aksama olsa bile şirketlerin etkilenmemesi ve hemen adapte olması gerektiği belirtildi. Etkinlikte ayrıca TEB Baş Ekonomisti Hakan Aklar, TEB Yatırım Araştırma Direktörü Işık Ökte ve Barış Esen güncel ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum