Yatırım yapmaya başla!

Konut Kredisi Faizini İndiren Bankalar Kervanına TEB de Katıldı

Türk Ekonomi Bankası, üst limit olmaksızın konut kredisinde faiz oranını %0,99’a düşürdü.
Konut Kredisi Faizini İndiren Bankalar Kervanına TEB de Katıldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) son üç Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında faiz oranlarını düşürerek toplamda 1000 baz puanlık indirim uyguladı.

Ekonomistler durgunluk yaşanan sektörlerin canlanması için Merkez Bankası’nın faiz indiriminin tek başına yeterli olmayacağını, bu noktada diğer bankaların da üzerlerine düşeni yapması gerektiğini belirtmişti.

Finans uzmanlarından ve hükümet kanadından gelen çağrılara kulak veren bankalar; konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinde uygulanan faiz oranlarında indirime gitti.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), konut kredisi faiz oranında indirim uygulayarak %0,99 seviyesine düşürdü.

TEB Konut FaiziBankadan yapılan açıklamada yeni konut kredisinden yararlanmak isteyen müşteriler için 120 aya kadar vadeli konut kredilerinde faiz oranının %0,99’a indirildiği belirtildi. Söz konusu kredide ise üst limitin olmadığı aktarıldı.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, 2019 yılı boyunca konut kredisinde uygun fiyatlar veren bir banka olduklarını söyledi.

Kredi tutarında üst limit koymadıklarına dikkat çeken Mendi, “Aynı zamanda tüm müşterilere ödeme güçlerine göre farklı ödeme planları oluşturabiliyoruz. Burada TEB olarak bizim için önemli olan müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre kendisini zora sokmayacak en uygun çözümü üretmek.” açıklamasında bulundu. Ziraat Bankası da Ağustos ayında yaptığı duyuruda 500 bin liraya kadar, 180 ay vadeli kredilerde aylık %0,99 oranında faiz uygulayacağını açıklamıştı.

Sektör temsilcileri faiz oranlarından memnun kalırken, ev sahibi olmak isteyenlerin gözü bankalardan gelecek yeni açıklamalarda.

Bankaların Faiz OranlarıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, faiz indirimleriyle Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini söylemişti. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Merkez Bankası’nın son üç toplantıda faiz oranlarını düşürmesiyle ortalama %0,99 oranında konut faizi uyguluyor.

Ancak bu durum özel bankaların da sorumluluğunu artırırken, faiz indirim açıklamaları peş peşe gelmeye başladı. Konut kredisi faizinde indirim açıklayan en son banka TEB olurken; ING Bank %0,98, Ziraat Bankası %0,99, Kuveyt Türk %0,98, QNB Finansbank %1,41, Akbank %1,1, Yapı Kredi %1,19 ve Garanti Bankası %1,15 oranında faiz uyguluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum