Yatırım yapmaya başla!

TD Ameritrade Hisseleri Charles Schwab Tarafından Satın Alınacağı İddialarıyla Yükseldi

TD Ameritrade hisseleri, düşük komisyonlu aracı rakibi Charles Schwab’ın satın alma planladığı yönündeki haberlerin ardından yükseldi.
TD Ameritrade Hisseleri Charles Schwab Tarafından Satın Alınacağı İddialarıyla Yükseldi

TD Ameritrade hisseleri, Perşembe günü açılış öncesi işlemlerde yükselişe geçti. Hisseleri harekete geçiren gelişme, düşük komisyonlu aracı rakibi Charles Schwab’ın TD Ameritrade’i satın almayı planladığı yönündeki haberler oldu.

Ünlü online komisyon sitesi TD Ameritrade hisseleri yüzde 17’lere varan yükseliş kaydederken açılış zilinde hisse başına fiyatın 48.53 dolar olacağına işaret etti ki bu da gruba yaklaşık 27 milyar dolar değerlemeye ulaştıracaktı.

CNBC’ye konuşan bir kaynak, Charles Schwab’ın TD Ameritrade ile satın alma görüşmeleri yaptığını ve bir anlaşmanın bugün kadar yakın zamanda açıklanabileceğini belirtti.

TD Ameritrade Hisseleri YükseldiHaberin ardından her iki aracı kurumun hisselerinde de kayda değer artış görüldü. Sonuçta Schwab ve TD Ameritrade arasında yapılan bir anlaşma, büyük bir aksamadan geçen bir endüstriyi konsolide edecek. Son aylarda, tüm büyük aracı kurumlar sıfır komisyona gitmeyi planladıklarını açıkladılar. Schwab komisyonları Ekim ayının başlarında kaldırarak hamleyi yapan ilk oyunculardan biri oldu. Aralarında Fidelity ve TD Ameritrade’in de dahil olduğu rakipleri, Schwab’ı izlemede hızlı davrandı.

Schwab’ın kurucusu ve başkanı olan Charles Schwab, geçen ayki bir açıklamasında perakende aracılık sektöründe konsolidasyonun gerçekleşecek, mantıklı bir sonuç olduğunu söylemişti.

Charles Schwab Satın Alma Haberi Schwab’ın başka bir komisyoncunun olası bir alıcısı olup olmadığına cevaben de; “Doğru değerlemede kesinlikle bunu yapardık ancak işleri yapma şeklimizde gerçekten güçlü ve çok bağımsızız ve dolayısıyla hissedarlarımız için uygun olduğu takdirde bunu yapacağız” demişti.

İşlemler için ücret ödememek tüketiciler için bir nimet olsa da bu durum kârları korumanın yollarını bulmak için aracı kurumları mücadeleye itti. Schwab ve TD Ameritrade arasında yapılacak bir anlaşma da birleşmiş varlıklarda 5 trilyon dolar değerinde bir dev yaratacaktır. Büyük aracı kurumlar, Silikon Vadisi girişimi Robinhood’un ücretsiz olarak hisse senedi alım satımı teklif ettiği 2013’ten bu yana sıfır ücrete gitmeye zorlanmışlardır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum