Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCMB’nin Olağanüstü Genel Kurulu Öncesi Dikkat Çeken Tahmin

TCMB'nin yarın gerçekleştireceği Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde alacağa karar yönelik tahmin geldi. İşte dikkat çeken yorum;
TCMB’nin Olağanüstü Genel Kurulu Öncesi Dikkat Çeken Tahmin
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yarın Olağanüstü Genel Kurul toplantısını gerçekleştirecek. Normal şartlarda her yılın Mart ayı sonunda toplanan Genel Kuru, bu yıl Şubat başında toplanıyor.

Türk lirasında yaşanan değer kayıplarının gündemde olduğu bu zamanda erkenden yapılacak olan toplantıda neler konuşulacağına dair merak artıyor. Bu aşamada Ziraat Bankası eski müdürü Şenol Babuşçu sosyal medya hesabından dikkat çeken bir tahmin yaptı.

Twitter üzerinden tahminini açıklayan Babuşçu, toplantıda 2021 yılı kârından avans dağıtılmasının karar bağlanacağını söyledi.
Şenol Babuşçu TCMB Karar Tahmini
Kaynak: Twitter

Babuşçu, kârdan 60 milyar liranın Hazine’ye aktarılacağını ifade ederken, önümüzdeki günlerde Hazine’nin bu kaynağın 51,5 milyar lirası ile kamu bankalarının sermaye artırımını gerçekleştireceğini belirtti.

Yorumuyla dikkat çeken Babuşçu’nun tahmini merak edilen karar öncesinde ses getirdi.

Merkez Bankası Genel Kurulu geçen iki yılda da kâr payının avans olarak dağıtımı için toplanmıştı. Ayrıca ihtiyat akçesinin kâra katılarak dağıtılmasını da konuşmuştu. 2022 toplantısında da aynı konuların ele alınacağı açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.