Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCMB Rezervleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü!

7 Haziran haftası itibarıyla TCMB'nin toplam rezervleri 146,2 milyar dolara çıkarken, uluslararası rezerv tarafında gerçekleşen artış da dikkat çekti. Detaylar;
TCMB Rezervleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), gün içinde uluslararası rezervler ve döviz likiditesine ilişkin güncel rakamları paylaştı. Açıklanan rakamlara göre TCMB’nin toplam rezerv varlıkları, 7 Haziran haftasında bir önceki haftaya kıyasla 2 milyar 504 milyon dolar artışla 146,2 milyar dolar seviyesine yükseliş gösterdi.

Veriler, Merkez Bankası toplam rezervlerinin böylelikle rekor kırdığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koydu.

Öte yandan TCMB’nin toplam rezervleri üst üste altıncı haftasında da artış göstermiş oldu.

Söz konusu haftada brüt rezervlerin 2 milyar 447 milyon dolar artarak 83 milyar 909 milyon dolardan 86 milyar 356 milyon dolara yükseldiği bilgisi verildi.

TCMB Rezervleri Rekor Kırdı
Kaynak: TCMB

Altın rezervlerinin 56 milyon dolar ile sınırlı bir seviyede arttığının belirtildiği raporda, yükselişin 59 milyar 740 milyon dolardan 59 milyar 796 milyon dolara gerçekleştiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bir önceki hafta 45 milyar 460 milyon dolar seviyesinde bulunan net uluslararası rezervlerin ise 7 Haziran haftasında 2 milyar 65 milyon dolar artarak 47 milyar 525 milyon dolara çıktığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.