Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCMB Başkanı Erkan’dan Açıklama: Şaşkınım ve Üzgünüm!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan basında yer alan iddialara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Detaylar haberde;
TCMB Başkanı Erkan’dan Açıklama: Şaşkınım ve Üzgünüm!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Başkanı Hafize Gaye Erkan, bugün basında yer alan iddialara ilişkin olarak açıklamada bulundu. Asılsız haberlerin asla kabul edilemez nitelikte olduğunu söyleyen Erkan, sorumlular hakkında gerekli yasal haklarını kullanacağını belirtti.

Sosyal medya platformu X hesabından açıklama yapan isim, son günlerde şahsını ve ailesini hedef almak suretiyle, Merkez Bankasına yönelik güven bozucu, kasıtlı ve gerçeklerle bağdaşmayan haberlerin dolaşıma sokulduğunu belirtti.

İddiaları, Amerika Birleşik Devletleri’nde iş ve ekonomi dünyasının kritik isimleriyle gerçekleştirdiği ve son derece verimli geçtiğini söylediği görüşmeler sırasında öğrendiğini ifade etti.

Gaye Erkan İddialara Cevap Tweeti
Kaynak: X / @hafizegayeerkan

Asılsız olarak nitelendirdiği söz konusu iddialar karşısında şaşkınlığını ve üzüntüsünü kamuoyu ile özellikle paylaşmak istediğini dile getirdi.

Paylaşımının devamında, “Şahsımı ve Bankamızı itham eden asılsız haberler asla kabul edilemez niteliktedir.” diyen Erkan, sorumlular hakkında gerekli yasal haklarını kullanacağının altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

İddialar Neydi?

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre bir Merkez Bankası çalışanı, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan’ın talimatıyla işten çıkarıldığı, bunun yanı sıra Erol Erkan’a bir oda verildiği iddialarıyla CİMER’e şikayette bulunmuştu.

Erol Erkan’a bankada oda, koruma ve makam aracı tahsis edildiği ve Erkan’ın bankada gayri resmi olarak yönetici konumuna getirilerek personelin işe alınması, çıkarılması, tayin gibi konularda yetkilendirildiği iddia edilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.