Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Taze Kuru Payları Devre Kesicide 3. Gününü Geçirirken Düşüş Sürüyor

Taze Kuru hisseleri haftanın 3. işlem gününde de devre kesiciyi çalıştırırken, hisseler 115,10 lirada tek fiyattan işlem görüyor.
Taze Kuru Payları Devre Kesicide 3. Gününü Geçirirken Düşüş Sürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Taze Kuru) hafta başından bu yana devre kesici çalıştırıyor. 14 Haziran gününe hızlı düşüşle 154,3 liradan başlayan hisseler, kısa süre sonra 142 liraya kadar geriledi. Devre kesicinin çalışmasına neden olan bu düşüş, bugünkü işlemlerde de devam etti.

Taze Kuru hisseleri (TKURU) Pazartesi günkü işlemlerde 142 liradan kapanış yaptıktan sonra dünkü işlemlere 127,8 liraya düşerek başladı. Bu düşüşle birlikte yeniden devre kesiciye giren hisseler, bu seviyeden tamamlandı. Bugüne ise 115,1 liradan açılan hisseler yeniden devre kesicide işlem görmeye başladı.

Hisseler TSİ 16:00 sularında %9,94 oranında ekside 115,1 lirada bulunuyor.
Taze Kuru Hisseleri %9 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket düşüşle ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirimde bulundu. Buna göre; olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin şirket nezdinde kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durum olmadığı bildirildi.

Haftalık bazda %40,82 oranında değer kaybı gösteren hisseler, aylık periyotta %53,75 gerileme kaydetti. Yıllık bazda ise %539,08 değerlenmiş görünüyor.

Taze Kuru tarafından dün yayımlanan başka bir KAP bildirisinde ise Hüseyin Avni Metinkale tarafından 3,515 TL nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirildi. Bunun sonucunda şirket sermayesindeki paylarının %59,33 oranına ulaşmıştır. Bugün yapılan başka bir pay alım-satım bildiriminde ise Metinkale tarafından 836 TL nominal tutarlı satış işlemi yapıldığı ve şirket sermayesindeki paylarının %59,24’e indiği söylendi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın