Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tayvan Hükümetinden Karar: Vizesiz Girişlere Devam!

Tayvan yönetiminin aldığı karara göre yeniden açılmanın son adımında bazı ülkeler için vizesiz girişe devam edilecek. Detaylar haberde;
Tayvan Hükümetinden Karar: Vizesiz Girişlere Devam!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tayvan hükümeti, Kovid 19 salgınının yayılmasını kontrol altına almak için uygulanan kuralları gevşetmeye devam ediyor. Pazartesi günü yapılan açıklamada, ABD ve Kanada dahil diğer ülkelerden gelen ziyaretçiler için önümüzdeki haftadan itibaren vizesiz girişe devam edileceği belirtildi.

Asya’nın geri kalanının büyük bir kısmının giriş ve karantina kurallarını gevşettiği veya tamamen kaldırdığı dönemde Tayvan bu kurallar konusunda değişiklik yapmamıştı. Ancak Haziran ayında ülkeye gelenler için tecritte geçirilen günlerin sayısı yediden üçe indirilmişti.

Tayvan, daha bulaşıcı Omicron varyantı nedeniyle yılın başından bu yana 5,3 milyondan fazla yerel vaka bildirdi. Ancak yetkililer, hiçbir semptom göstermeyen veya hafif semptom gösterenlerin fazlalığı nedeniyle “yeni Tayvan modeli” olarak adlandırdığı modelle kısıtlamaları sıkılaştırmak yerine gevşetti.

Ülkeye Vizesiz Girişler Haftaya Yeniden Başlıyor

Bu doğrultuda alınan en yeni karar ise vize konusuyla ilgili oldu.

Tayvan Merkez Salgın Komuta Merkezi; ABD, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya, Avrupa ve diplomatik müttefiklerden gelen ziyaretçiler için vizesiz girişin önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren başlayacağını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Alınan Kararın Gerekçeleri Sunuldu

Alınan bu kararın nedenleri de belirtildi. Dünyadaki çoğu ülkenin sınırlarını yeniden açtığı ve pandemi öncesi sınır önlemlerine yeniden başladığı gerçeğinin altı çizildi.

Bunun yanı sıra salgın önleme, ekonomik ve sosyal faaliyetler ile uluslararası alışverişleri dengeleme ihtiyacına işaret edildi.

Komuta merkezi şefi Victor Wang gazetecilere verdiği demeçte, üç günlük karantina ve varışta bir PCR testi ihtiyacının şu an için geçerli olacağını ve mevcut haftada 50.000 varış sınırının devam edeceğini söyledi.

Pandemi boyunca ülke vatandaşları ve yabancı sakinlerin evlerinde veya otellerde karantinaya almaları gerekmesine rağmen, çıkışları ve ardından yeniden girişleri hiçbir zaman yasaklanmadı.

Tayvan, pandemi öncesinde en önemli pazarları Japonya, Güney Kore ve Güneydoğu Asya olmak üzere, çoğunlukla Asyalı ziyaretçiler için popüler bir turizm merkeziydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.