Yatırım yapmaya başla!

Tayland Yeni Yıl Hediyesi Olarak Tıbbi Kenevir Kullanımını Onayladı!

Tayland, bugün esrarı tıbbi kullanım ve araştırma için onayladığını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Tayland Yeni Yıl Hediyesi Olarak Tıbbi Kenevir Kullanımını Onayladı!

Tayland, bugün esrarı tıbbi kullanım ve araştırma için onayladığını açıkladı. Duyuru dünyanın en katı uyuşturucu yasalarından bazılarına sahip olan bölgede, uyuşturucunun ilk yasallaştırılması olduğu için büyük ses getirdi.

1930’lu yıllarda esrarı ağrıyı ve yorgunluğu azaltmak için kullanma geleneğine sahip olan Tayland, yılbaşı tatilinden önce ilave bir parlamento oturumunda 1979 tarihli Narkotik Yasası’nı değiştirmek için oy kullandı. Tasarı komitesinin başkanı Somchai Sawangkarn televizyonda yayınlanan parlamento oturumunda; “Bu National Legislative Assembly’den (ülkenin yasama meclisi) hükümete ve Tayland halkına bir yeni yıl hediyesidir” ifadelerini kullandı.

Neticede Kolombiya’dan Kanada’ya varana kadar bir dizi ülke esrarı tıbbi hatta eğlence amaçlı kullanım için yasallaştırırken, uyuşturucu hala çoğu ülkede yasaktı.

Tayland Yeni Yıl Hediyesi Olarak Tıbbi Esrar Kullanımını Onayladı!Bu kural, dünyanın en katı uyuşturucu yasalarından bazılarına sahip olan Güneydoğu Asya’nın büyük bölümü için de geçerliydi. Öyle ki esrar kaçakçıları Singapur, Endonezya ve Malezya’da ölüm cezasına çarptırılabilirdi. Fakat Tayland’da yasallaştırma konusundaki ana tartışma, yabancı firmaların paten talepleriyle ilişkiliydi ki bu onların piyasaya hakim olmalarına izin verebilirdi.

Ayriyeten Tayland hastalarının ilaçlara ve Taylandlı araştırmacıların esrar özlerine erişimlerini zorlaştırabilirdi.

Tayland Tıbbi Esrar Kullanımını YasallaştırdıNitekim esrar piyasasının tamamen yabancı şirketlerin denetimine geçerek sağlık sektöründe kullanmaya yetecek esrar bulunamayacağından endişe ediliyordu. Bu noktada Tayland Başbakanı Prayuth Chan-ocha’nın daha önce yaptığı bir açıklamada; kenevir pazarını kimin kontrol edeceği hususundaki tartışmaların sona ermesi için harekete geçileceğini taahhüt etmişti.

Sonuçta, Tayland bugün esrarı tıbbi kullanım ve araştırma için onayladığını duyurdu. Bazı Taylandlı savunucular onayın eğlence amaçlı kullanım için yasallaştırma yolunu açacağını umut ederken bazıları da onayın bu kadarla sınırlı kalacağı görüşünü savundu.

Tayland’da bir esrar yasallaştırma savunucusu grubu olan Highland Network aktivistlerinden Chokwan Chopaka da bunun ileriye doğru atılan ilk bebek adım olduğunu dile getirdi. Uzmanlarsa Tayland’ın sağlık turizminin merkezi olan konumuna işaret ederek tropik iklimin etkisiyle burada Kanada’dan daha ucuz esrar üretimi yapılabileceğini öne sürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum