Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tayland Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı

Tayland Merkez Bankası, Eylül ayı toplantısında politika faiz oranını 25 baz puan artırma kararı aldı. Detaylar haberde...
Tayland Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tayland Merkez Bankası (BOT), bugün yapılan toplantı kapsamında alınan faiz kararını açıkladı. Buna göre komite politika faiz oranını yüzde 2,25’ten yüzde 2,50’ye çıkardı. Banka faiz oranında 25 baz puan artışa gitti.

BOT tarafından yapılan açıklamada ekonominin toparlanmaya devam ettiği bildirildi.

Büyüme hem iç hem de küresel talebin desteğiyle 2024’te hızlanması bekleniyor.

Manşet enflasyonun 2023 ve 2024 yıllarında sırasıyla yüzde 1,6 ve yüzde 2,6 aralığında kalması öngörülüyor. Ayrıca çekirdek enflasyonun 2024’te yüzde 2,0’a yükselmesi bekleniyor.

Söz konusu açıklamada komitenin enflasyondaki yukarı yönlü risklere karşı dikkatli davrandığı eklendi.

GCM Yatırım Banner

Mali koşullar sıkılaşmış olsa da özel sektörün fon seferberliğini ve devam eden ekonomik toparlanmayı desteklediği aktarıldı.

Kurulun, fiyat istikrarının korunmasını, sürdürülebilir büyümenin desteklenmesini ve finansal istikrarın korunmasını hedeflediği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.