Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tayland’da Kripto Para Kullanımı Beş Ayda Yüzde 600 Arttı

Tayland'ın lisanslı borsalarında kripto hacimleri artarken, P2P platformları gözden düşüyor gibi görünüyor.
Tayland’da Kripto Para Kullanımı Beş Ayda Yüzde 600 Arttı

Yerel Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) verileri, Tayland’da kripto paralara olan ilginin hızla arttığınıu gösteriyor. Yerel kripto hacimlerinin Kasım ayından bu yana yaklaşık %600 oranında arttığı tahmin ediliyor.

Taylandlı SEC tarafından derlenen veriler, lisanslı kripto borsalarındaki toplam hacmin Kasım ayında 574,5 milyondan Kasım ayında 3,96 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor.

Kripto İşlem Hacminde büyük Artış

Kripto İşlem Hacminde büyük Artış

En iyi Tayland borsası Bitkub’un kurucu ortağı Atichanan Pulges işlem hacminin, Ocak ve Şubat ayları arasında %40 arttığını söyledi. Pulges, Bitkub’un yerel ticaret faaliyetlerinin %90’ını temsil ettiğini ve 300.000 müşteriye hizmet verdiğini belirtti.

Lisanslı kripto hacimlerindeki artışa rağmen, Tayland’daki eşler arası ticaret nispeten sessiz bir büyüme gördü. Kasım ayında en iyi P2P pazarları Localbitcoins ve Paxful’da haftalık olarak yaklaşık 650.000 dolar değerinde Bitcoin işlem görürken, Şubat ayının hacimleri yaklaşık olarak %10 ile %50 arasında bir artışla yaklaşık 700.000 ila 1 milyon dolar arasında dalgalandı.

P2P Hacmi Düşüş Yaşadı

P2P Hacmi Düşüş Yaşadı
Kaynak: Useful Tulips

Mart ayında, Tayland’ın P2P Bitcoin ticaret hacmi 950.000 dolar seviyesinden kabaca 600.000 dolara düştü. Kriptonun artan popülaritesine yanıt olarak, Taylandlı SEC, deneyimsiz tüccarların kripto varlıkları üzerinde spekülasyon yapmasını kısıtlamak için bir eğitim kursu ve test başlatmayı önerdi. Komisyon geçtiğimiz ay, yerli kripto tüccarları için yıllık minimum 32.000 dolar gelir şartı getirmeyi planlıyor.

Kripto ticaretindeki ani yükselişin yanı sıra Tayland, ülke sıralamasında bir DeFi patlaması yaşıyor gibi görünüyor. The Defiant’ın Mart ayı sonundaki bir raporu, ülkeyi “merkezi olmayan finans” anahtar kelimesi için arama trafiğine göre dünya çapında ikinci sırada olduğunu gösteriyor. Raporda ayrıca Tayland’ın, en iyi DeFi protokollerine trafik açısından en çok yükselen ekonomiler arasında yer aldığını ortaya koydu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum