Yatırım yapmaya başla!

Tayland Başbakan Yardımcısı Ülkeye “Ekonomiden Bahsetmeyin” Çağrısı Yaptı

Tayland Başbakan Yardımcısı, dün açıklanan kasvetli veriler üzerine iyimser konuşarak halkı ekonomik sorunlar hakkında çok fazla tartışmamaya çağırdı.
Tayland Başbakan Yardımcısı Ülkeye “Ekonomiden Bahsetmeyin” Çağrısı Yaptı

Tayland Başbakan Yardımcısı Somkid Jatusripitak, halkı Tayland’ın ekonomik sorunlarını çok fazla tartışmamaya çağırarak bunun yatırımcı güveninde psikolojik bir etkisi olabileceğini söyledi.

Muhalefetin hükümet aleyhindeki tartışmaları gündeme getirmesi durumunda ekonomik yavaşlamayı açıklamaya hazır olduğunu dile getirdi. Jatusripitak’ın sözleri Ulusal Ekonomik ve Sosyal Gelişme Konseyi‘nin (NESDC) Pazartesi günkü ekonomiye dair kasvetli beklentileri üzerine geldi.

Ulusal Ekonomik ve Sosyal Gelişme Konseyi, Asya’nın 8. büyük ekonomisi Tayland’ın 2019’un üçüncü çeyreğinde beklentiyi karşılayamadığını açıkladı.

Tayland Ekonomisi 3Ç19’da Büyüme Beklentilerini Karşılamadı!  Tahmin Düşürdü Ülke ekonomisi aylık bazda yüzde 0.1 büyürken, yıllık bazda yüzde 2.4 büyüyerek tahminlerin altında kaldı. Ayrıca Tayland hükümeti, ABD-Çin ticaret savaşı ve kurun güçlü etkisi gerekçeleriyle tam yıl büyüme tahminini aşağıya çekti. Bu gelişmeler üzerine konuşan Tayland Başbakan Yardımcısı, ülke ekonomisinin büyük ölçüde ihracata bağımlı olduğunu ve dış etkenlerin iç ekonomi üzerinde önemli etkiler yarattığını söyledi.

Meselenin, birilerinin şikayet etmesi gereken bir şey olduğunu düşünmediğini belirterek en önemli şeyin güven olduğunu vurguladı.

Tayland Başbakan Yardımcısı En Önemli Şey Yatırımcı Güveni “Bununla ilgili konuşmaya devam edersek, eski Başbakan Kukrit Pramoj‘un da söylediği gibi, bu iyi şeylerin kötü görünmesini sağlayacak ki bunun da geniş yankıları olacak” dedi. Ayrıca yabancı yatırımcıların her hafta görüşmek üzere ülkeye uçtuğunu, çünkü Tayland’ın ekonomik temellerinin hala sağlam kaldığını düşündüklerini bildirdi.

Somkid, NESDC’nin ekonomik tahminlerine ilişkin endişeleri küçümseyerek rakamların küresel ekonomik yavaşlamanın ortasında tatmin edici olduğunu öne sürdü. Tayland ekonomisinin istikrarlı kaldığını ve büyümenin her yıl bir miktar artmasının beklendiğini anlatarak ihracatın şu andakinden düşük olmayacağının üzerini çizdi.

Ülkenin ekonomik büyümesinin dördüncü çeyrekte iyileşme eğiliminde olduğunu ve devlet işletmelerinin bu yılın son çeyreğinde 100 milyar baht değerinde yatırım bütçesi harcaması planladıklarını, bunun ekonomiye tampon olacağını kaydetti. Yerel tüketimin artmasıyla katma değer vergisi gelirinin Ekim ayında artmaya başladığını da sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum