Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Serisi Gündem Olan Halka Arzdan Milyon Dolarlık İmza!

Yeni yılın halka arzları arasında hissesi tavan serisini 15 güne çıkarmayı başaran ilk şirket olan Pasifik Donanım, KAP'a sözleşme duyurusu yaptı. Detaylar;
Tavan Serisi Gündem Olan Halka Arzdan Milyon Dolarlık İmza!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni yılın ilk halka arzı olarak ses getiren bir tavan serisi yakalayan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde bağlı ortaklığının gerçekleştirdiği sözleşmeye ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da 13 Şubat’tan itibaren PATEK koduyla işlem görmeye başlayan şirketin bildiriminde, bağlı ortaklığı Destel Connect Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin imzaladığı sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Destel Connect Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yurt içi yerleşik bir şirket ile malzeme satışı sözleşmesi imzaladığı bilgisi verildi.

Sözleşmenin topam tutarının 2 milyon 527 bin 761 dolar olduğu ifade edildi.

Söz konusu sözleşme kapsamındaki teslimatların 2024 yılı içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Halka arz büyüklüğünün 945 milyon lira olduğu açıklanan şirketin hisseleri, 4-8 Mart haftasında Ak Yatırım müşterilerinin en çok alım yaptığı hisseler arasında yer aldı.

Firmaların dijital dönüşüm süreçlerine katkı sağlamayı amaçlayan bir teknoloji ve Ar-Ge şirketi olan Pasifik Donanım, bu ayın başlarındaki KAP bildiriminde, bağlı ortaklık TİTRA Teknoloji A.Ş.’nin mevcut üretim kapasitesini üç katına çıkaracak bir atılım gerçekleştirildiğini duyurmuştu.

PATEK Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,75 değer kaybıyla 8.910,23 puandan tamamlarken, PATEK hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve sert yükseldi.

PATEK Fiyatı Sert Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisselerin değeri, günlük yüzde 9,5‘lik yükselişle 161 TL seviyesine çıkış gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.