Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Serisi Başlatan Halka Arzdan Yüzde 35 Kazanç!

2023 yılının son başarılı halka arzlarından olan Kuzey Boru yeni bir tavan serisi başlattı. Bir haftalık kazancı ise yüzde 35 düzeyine ulaştı.
Tavan Serisi Başlatan Halka Arzdan Yüzde 35 Kazanç!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da 2023 yılı halka arz fırtınasıyla sona ererken, yılın sonunda borsaya giren şirketler pek başarılı olamadı. Son başarılı halka arzlardan olan Kuzey Boru ise dalgalı bir performansın ardından yeni bir tavan serisine başlamış gibi görünüyor.

Kuzey Boru 36,20 liradan talep topladıktan sonra 14 Aralık gününde borsada işlem görmeye başladı. 2 günlük tavan serisinin ardından 3. güne de tavandan başlayıp dibi gördü. Ancak dördüncü günde yeniden tavan yapan hisseler, beşinci güne tavandan başlayıp yeniden taban oldu. Oldukça dalgalı bir performansla borsaya giriş yapan şirket, zirveyi 58,2 liraya taşımıştı.

2023 yılını düşüşlerle tamamlayan Kuzey Boru, 2024 yılının ilk işlem haftasının son gününde güçlü bir yükselişe geçti ve tavan yapmaya başladı. 4 Ocak gününde 41,5 liradan bugün 56,8 liraya kadar yükseldi. Bu yükselişle birlikte geçen haftanın Salı gününe göre yüzde 35 kazanç göstermeye başladı.

Kuzey Boru hisseleri (KBORU) TSİ 11:45 sularında yüzde 9,97 artıda 56,8 lirada işlem görüyor.
KBORU Hisse Fiyatı - 09.01.2024
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen hafta Cuma günden bu yana arada kesintiler olsa bile tavanda seyrediyor. Cuma günü 46,98 liraya tırmanarak devre kesicide haftayı tamamlayan hisseler, yeni haftaya yükselişle başlayıp 51,65 lirada yeniden devre kesti. Bugünkü işlemlere ise 53,8 liradan başladıktan sonra bir miktar dalgalandı ve devamında 56,8 liraya tırmanarak yine devre kesiciye girdi.

Kuzey Boru hisselerindeki bu yükselişin belli bir nedeni bulunmazken, şirket Cuma günü yeni iş ilişkisini duyurmuştu. Yurt içinde bir firma ile 22,5 milyon liralık, yurt dışında yerleşik bir firma ile 1 milyon dolarlık Altyapı HDPE100 ve Koruge Boru satış sözleşmeleri imzalamıştı. Bu sözleşmelerin 2022 yılı hasılatına oranının yüzde 6,91 olduğu da belirtilmişti. Bu gelişmelerin ardından hisseler tavan serisine başlamış oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.