Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TAV Havalimanları, Desa ve Marshall Boya’dan Güncel Haberler

DESA ürünlerini Avrupa pazarına sunmak için önemli bir adım atarken, TAV ile DHMİ arasında 25 yıllık anlaşma imzalandı. Marshall’dan ise tahsisli sermaye açıklaması geldi.
TAV Havalimanları, Desa ve Marshall Boya’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, ürünlerinin e-ihracat ve e-ticaret platformu Zalando’da online satışa sunulması için gerekli anlaşmanın yapıldığını duyurdu.

Şirket, geçen yıl Ağustos ayında yaptığı açıklama kapsamında Avrupa’nın önde gelen moda platformlarından biri olan Almanya menşeli Zalando ile 31 Ocak 2023 tarihi itibarıyla Avrupa Birliği mevzuatları gereği yerine getirilmesi gereken onay süreçlerinin tamamlandığını açıkladı.

Bu doğrultuda ürünlerin Almanya’daki depolama merkezine ulaştırıldığı ve ilk olarak bu ülkede satış sürecinin başladığı bildirildi. Önümüzdeki günlerde ise 5 Avrupa ülkesinde daha satış yapılacağı aktarıldı.

Zalando’nun milyonlarca aktif kullanıcıya sahip ve global pazarda yeri olan bir alışveriş sitesi olduğu belirtildi. Söz konusu platformda ayakkabı, çanta, küçük deri mamulleri olmak üzere Desa markalı birçok ürünün geniş kitleye ulaştırılacağı belirtildi.

Marshall Boya’dan Tahsisli Sermaye Artırım Sürecine Dair Açıklama

Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş. 30.01.2023 tarihi itibarıyla TSP Prosedürü çerçevesinde, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) tahsisli sermaye artırımı başvurusunun yapıldığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Baz fiyat çerçevesinde satış fiyatının kesinleştirilmesinin ardından ihraç belgesinin onaylanması için SPK’ya başvuru yapılacağı kaydedildi.

1,00 TL nominal değerli payın baz fiyat çerçevesinde belirlenecek satış fiyatının ve TSP’de yapılacak satışın hangi tarihte gerçekleştirilmesinin talep edileceğinin de daha sonra açıklanacağı söylendi.

Satış işleminin başvuru tarihinden itibaren 10 iş günü içinde gerçekleşmesinin gerektiği, bu gelişmelerin de kamuya açıklanacağı ifade edildi.

TAV ile DHMİ Arasında 25 Yıllık Anlaşma İmzalandı

Tav Havalimanları Holding A.Ş., daha önce kazandığı bir ihaleye dair gelişmeyi duyurdu.

Şirket, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından düzenlenen Ankara Esenboğa Havalimanının kapasite artırımına yönelik ilave yatırımların yapımı, genel havacılık, CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanmak suretiyle verilmesi ihalesini kazanmıştı.

İhale süreciyle ilgili olarak gerekli onayların alındığı, prosedürlerin tamamlandığı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’nın 2025 yılından itibaren 2050 yılına kadar işletilmesi faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan ve TAV Ankara Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. ile DHMİ arasında imtiyaz kira sözleşmesinin 1 Şubat 2023 (bugün) imzalandığı açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.