Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tatlıpınar Enerji Payları Borsada İşlem Görmeye Başlıyor

Geçen hafta halka arz edilen ve 2,2 milyon yatırımcıya pay dağıtımı yapılan Tatlıpınar Enerji, Yıldız Pazar’dan borsaya giriş yapıyor.
Tatlıpınar Enerji Payları Borsada İşlem Görmeye Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş.’nin 70.200.000 TL nominal değerli 70.200.000 adet payı, 10 – 11 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleşen talep toplama işlemi ile halka arz edildi. İnfo Yatırım Menkul Değerler’in konsorsiyum lideri olarak yer aldığı halka arza 2.355.601 yatırımcı katılırken, talebi karşılanan yatırımcı sayısı 2.233.460 oldu.

Söz konusu satış işlemi sonucunda şirketin halka arz büyüklüğü 1.579.500.000 TL olarak gerçekleşti. Toplamda 4 kat talep geldi.

Hesap başına ise 22-23 lot dağıtım yapıldı. Şirketin TATEN kodlu payları bugünden itibaren (17.08.2023) Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlıyor. Hisse başına baz fiyat 22,50 TL olurken, diğer halka arzlarda olduğu gibi tavan fiyattan açılış yapması bekleniyor.

2,9 milyon yatırımcı ile rekor sayıda katılımın gerçekleştiği yeni halka arzlardan İzdemir Enerji hisseleri dün tavan yaptı.

Onunla birlikte borsaya giriş yapan Ofis Yem Gıda için de aynı durum söz konusu olurken, şirket hisseleri bugün ikinci gününde işlem görecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu