Yatırım yapmaya başla!

Tatil Listenize Eklemeniz Gereken Eşsiz Güzellikteki 10 Lüks Otel

Tatil Listenize Eklemeniz Gereken Eşsiz Güzellikteki 10 Lüks Otel

Herkes ömrü boyunca bir gün bile olsa bir otelde konaklar. Çoğu insan mütevazı otelleri ya da motelleri tercih eder; çünkü büyük, lüks odalı tesislerde konaklayabilmek için çok fazla para gereklidir. Senenin büyük bölümünü burada geçirebilmeniz için ya dünyaca ünlü bir star ya da akıllara durgunluk veren servetin sahibi olmanız gerekir. Bu eşsiz güzellikteki lüks oteller, muhtemelen bünyelerinde barındırdıkları dünyanın en pahalı otel süitleri ile zengin ve ünlü insanlar için yeterli olmasalar da toplum için fazlasıyla zenginlik göstergesidir. Bu otellerden bazıları belki de şu anda yaşamış olduğunuz yerlere göre dünyanın diğer ucunda oldukları için, ziyaret etmek oldukça zordur. Bu noktada da herkesin kendisine göre; modern, kırsal ya da tuhaf olmasını isteme gibi tercihleri vardır. Lüks otellere baktığımızda, bu merkezlerden en az biri istediğiniz kriterleri taşımaktadır.

Açık hava sevenler için “kuzey ışıklarının” altında uyumak bir seçenektir. Yaşadığınız yerin gürültüsünden, şehrin karmaşasından kurtulmak ve buralardan kaçmak için fazlasıyla güzel bir seçimdir. Ormandaki bir ağaç evin içerisinde uyumak, tam anlamıyla toplumdan ve ışık kirliliğinden izole olmaktır. Bu sayısız seçenekleri, isteklerinize göre çoğaltabilirsiniz. Hatta kendiniz için rüya gibi bir yer bulabilirsiniz. Dilerseniz bu hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek, dünyanın en inanılmaz 10 lüks oteline birlikte göz atalım. Bakalım bizim listemizde hangi konseptler yer alıyor?

İşte karşınızda tatil listenize eklemeniz gereken eşsiz güzellikteki oteller:

10 Golden Nugget – Las Vegas

Golden Nugget - Las VegasBüyük olasılıkla bulunduğu yerden dolayı lüks bir otel olarak değerlendirilmeyen Golden Nugget; asla ayrılmak istemeyeceğiniz dikkat çekici bir yer olan Las Vegas, Foremont bölgesinde konumlandırılmıştır. Bu otelin bulunmuş olduğu bölge, şehrin gürültüsünün ve karmaşasının kalbidir; ancak otelin konukları kendilerine sağlanmış olan olanakları görünce bu kalabalık şehri terk etmek istemiyorlar.

Golden Nugget, “The Tank” adı verilen 10 metre uzunluğunda havada asılı bir su kaydırağına sahiptir. Buradaki imkanlar bununla da sınırlı değildir. Su kaydırağından aşağı doğru süzülürken, doğruca köpek balıklarının bulunduğu tankın ortasına doğru gidersiniz. Eğer bu deniz canlıları ile yüzmek isterseniz, cildinize sürülen bir karışımla bunu gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabi yaşınızın da 21 üstü olması koşuluyla. Otelin sonsuzluk havuzu ise tam anlamıyla rahatlama ve eğlenceyi bir arada sunmaktadır. Golden Nugget’in bu dikkat çekici özelliklerinden yararlanmaya başlamanız için, en azından gecelik 50 doları gözden çıkarmanız gerekmektedir.

9 Boscolo Exedra Roma – Roma

Boscolo Exedra Roma - RomaKapılarını 2003 yılında açan Boscolo Exedra Roma, oldukça güzel bir seyahat arayanlar için ideal yerdir. Roma’nın kalbine yerleştirilmiş ziyaretçilerinin keyif alabilecekleri bu beş yıldızlı otel, aslında 18. yüzyılın sonlarında restore edilmiş bir yapıdır. Bu otel, sadece Roma’nın panoramik manzarasını sunmakla kalmayıp, aynı zamanda Michelangelo tarafından tasarlanmış Diocletian Hamamıı ve San Mary Bazilikası sayesinde konuklarına tarihi en güzel ayrıntılarıyla yaşatır. Kendisini zengin tarihin ve kültürün içerisinde bulmak isteyen ziyaretçiler, Boscolo Exedra Roma’da geceliği 250 dolara aradıklarının fazlasını bulabilirler.

8 Treehouse Point – Washington

Treehouse Point - WashingtonWashington’daki Treehouse Point, yetişkinler için huzurlu bir tatil noktasıdır. Bu ağaç evler, düşündüğünüz gibi filmlerde gördüğümüz çocuklar için yapılan el yapımı tasarımlara benzememektedir. Nelson Threehouse tarafından özel olarak inşa edilen ve özelleştirilen bu evler, oldukça eşsiz ve farklıdır. Threehouse Point, kamp deneyiminin biraz daha geliştirilmiş haline benzemektedir. Ağaç evlerin bulunduğu bu noktada ortak bir tuvalet vardır ve evlerin hiçbirinde televizyon bulunmamaktadır.

Ziyaretçiler eğlence için,yogaya katılabilir, masaj yaptırabilir, yakınındaki parkurlarda yürüyüş yapabilir ya da çiftlik ürünlerinin bulundukları dükkanları ziyaret edebiliyorlar. Bu güzel ve eşsiz tatil deneyimini yaşayabilmek için, Treehouse Point’te aylar öncesinden yerinizi ayırtmanız gerekmektedir. Ayrıca Treehouse Poit’te dünya evine girmeyi düşünecek olursanız, bu seremoninin dünyanın en ilginç düğün törenleri arasında yer alacağına da emin olabilirsiniz.

7 Hotel De Glace – Quebec

Hotel De Glace - QuebecKanada, Quebec şehir merkezine 10 dakika uzaklıkta bulunan ve tamamı buzdan yapılmış bu otel, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Hotel De Glace, 2001 yılında açılmış ve Kuzey Amerika’daki tek buzdan oteldir. Sadece ocak ayının başlarından mart ayının sonlarına kadar hizmet verebilen Hotel De Glace’de; Ice Cafe, Ice Bar, Ice Chapel, daha bir sürü göz kamaştırıcı oda ve heykeller bulunmaktadır. Bu eşsiz otel temel oda fiyatı yerine “paket” fırsatları sunmaktadır.  Keşif, macera, romantik kaçamak ve üst düzey konaklama gibi paketler bu otelin avantajlarıdır. Fiyat aralığı 350 ila 550 dolar arasında değişmesi, seçmiş olduğunuz paket ve kişi sayısına bağlı olarak belirlenir.

6 Poseidon Undersea Resort – Fiji

Poseidon Undersea Resort - FijiTropikal bir tatil beldesinde, deniz canlılarına oldukça yakın bir şekilde uyanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Poseidon Undersea Resort’de bu hayale kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Poseidon şu anda inşa halindedir ve rezervasyonların başlamasından itibaren kayıt yaptıran 150 bin kişi, buranın ne kadar seçkin bir merkez olacağını ispatlamaktadır. Bu kadar insan otelde eşsiz bir deneyim yaşamak için başvuruda bulunsa da Poseidon Undersea Resort yılda sadece 7.200 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Bu nedenle şimdiden ikinci bir yapı için çalışmalara başlanmıştır.

Bu otelin bünyesinde; kişisel denizaltılar, kütüphane, lobi ve bir de sinema bulunmaktadır. Bu tarz eşsiz özellikleri bünyesinde barındıran Poseidon Undersea Resort, dünyanın en lüks su altı otelleri arasında yer almaktadır. Her şeyin ötesindeki bu inanılmaz mekan ayrıca; dokuz delikli golf sahaları, tenis kortları, fıskiye havuzlarına da sahip olacaktır. Eğer bu kadarı sizler için yeterli gelmediyse, konukların odalarındaki bir butona basıp okyanusun içerisindeki pencerelerinden burada bulunan canlıları besleyebileceklerini de bilmelisiniz.

5 Grotta Palazzese Hotel – İtalya

Grotta Palazzese Hotel - İtalyaİtalya’da bulunan Grotta Palazzese Hotel, kalker kayalar içerisine oyulmuştur ve muhteşem Adriyatik Denizi’nin manzarasını sunmaktadır. Okyanus sevenler ve plaj müdavimleri, bu otel tam da sizler için. Grotta Palazzese otelinin en önemli özelliklerinden bir tanesi, kalker kaya içerisine oyulmuş bir mağarada yer almasıdır. Güzelliğin bir başka tarifini sunan bu gözde merkez, sadece mayıs ayından ekime kadar açık halde bulunmaktadır.

4 Kakslauttanen Igloo Village – Finlandiya

Kakslauttanen Igloo Village - FinlandiyaKuzey ışıklarını görmek, çoğu insanın ölmeden önce yapılacaklar listesinde mutlaka yer almalıdır. Kuzey ışıkları sezonu olan ağustostan nisan sonuna kadar açık olan Igloo Village; sadece eşsiz manzarasıyla değil, sunduğu imkanlarla da müşterilerini cezbetmektedir. Bu Eskimo evleri (igloo) camdan yapılmış olup, gökyüzünün ve evlerin dış kısmının tam manzarasını sunmaktadır. Dünyanın en ilginç otelleri arasında yer alan iki kişilik bu Eskimo evlerinin içerisi de en az dışı kadar etkileyici. Ziyaretçiler ayrıca burada; Eskimo köpekleri, ren geyikleri ve kar araçları ile safariler yapıp kışın keyfini daha fazla çıkarabilirler.

3 Whitepod Hotel – İsviçre

Whitepod Hotel - İsviçreKendini “Eko-Lüks otel ve Alp deneyimi” olarak tanıtan bu otel, kar ve dağ havası ile yenilenmek isteyenler için oldukça ideal bir mekandır. Whitepod Hotel’de konuklar, sadece üçgenlerden oluşan küre şeklindeki bölmelerin içerisinde konaklamaktalar. Kendinden destekli bu bölmelerin yapımında, çok az malzeme kullanılmış olup çevreye duyarlıdır. Rahat küre, aile küresi ve lüks küre olmak üzere üç bölmeden oluşmaktadır ve bu bölmeler konukların bütün ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuştur.

Pod House (Bölmeli Evler) konuklarına her sabah özel kahvaltılar sunmasının yanı sıra, bünyesinde bulunan Restaurant Les Cerniers ve Pod Service gibi restoranlarında da misafirlerine akşam ve öğle yemeği seçenekleri sunmaktadır. Yemek ve manzara özellikleri ile konuklarının eğlenebilmeleri için; kar kızakları, yamaç paraşütü, dağ bisikleti gibi daha birçok aktivite de sunmaktadır. Burada eşsiz bir tatil deneyimi yaşamak isterseniz gecelik 700 doları gözden çıkarmanız gerekmektedir.

2 Cocao Island By Como – Maldivler

Cocao Island By Como - MaldivlerDağ havası alıp biraz serinledikten sonra, sıra tropikal bir iklimde güneşin ve denizin tadını çıkarabileceğiniz dünyanın en pahalı restoranları arasında yer alan Subix ve Ithaa gibi su altı restoranlarına ev sahipliği yapan Maldivler’e geldi. Cocoa Island By Como oteli, insanların internetten gördükleri; ancak gerçekten var olduğuna inanamadıkları bir yerdir. 33 su üstü süiti ve villaları ile süslenen bu ada, tam anlamıyla suyun üzerinde uyanmanızı sağlamaktadır.

Odalar aslında küçük teknelerdir, ancak bu tekneler lagünün üzerine sabitlenmiştir ve yüzer halde değillerdir. Her odada özel bir güneşlenme güvertesi, duş ve küvet, plazma televizyon, klima gibi imkanlar bulunmaktadır. Cocoa Island otelinde günlük etkinlikler için güncel bir takvim vardır. Bu aktiviteler; gündoğumu şampanyası, dalış gezileri, yemek pişirme gösterileri, yoga, tekne turu ve balıkçılık gibi kendinizi şımartabileceğiniz etkinlikleri içermektedir. Eğer bu otel ilginizi çekti ve içerdiği özellikler ile sizleri buraya gitmeye ikna ettiyse, gecelik 1.100 dolardan başlayan fiyatlar ile Maldivler’in tadını eşsiz olanaklar ile çıkarabilirsiniz.

1 Burj Al Arab – Dubai

Burj Al Arab - DubaiDubai’de bulunan Burj Al Arab, dünyanın en eşsiz ve en lüks otellerinden bir tanesidir. Hepsinden öte, bu otelin konuklarına sunmuş olduğu olanaklar aşırı derecede lükstür. Bu denizin ortasındaki gökdelen tarzı yapı, zenginlerin en uğrak noktalarından biridir. Dünyanın en lüks yedi yıldızlı otelleri arasında yer alan Burj Al Arab otelinin  gecelik fiyatı toplamda 2.500 doların üzerindedir ve bu fiyatın içerisinde ekstra yemekler ve aktiviteler yer almamaktadır.

Odalar ortalama bir otel süiti olmayıp, her biri dubleks yapılardır ve Burj Al Arab otelinde bu tarz odalardan 202 adet bulunmaktadır. Bu otel ayrıca; dört yüzme havuzuna, bir spor salonuna, dokuz tane birinci sınıf restoran ve bara, bir su parkına, bir çocuk kulübüne ve bir de güzellik merkezine sahiptir. Bu olanakların yanı sıra konuklar; kaplumbağa rehabilitasyonu, alışveriş, gezi, su sporları, helikopter kullanmak gibi bir sürü aktiviteden de yararlanabilmektedir.

Yaz ya da kış tatili için bir yerlere gitmek, şehrin bunaltıcı hareketliliğinden kurtulup huzuru ve konforu bir arada yaşamayı hepimiz isteriz. Gittiğimiz otelleri de bu koşullara göre seçecek olsak da ödeyeceğimiz rakamlar bizler için oldukça önemlidir. Ancak otelin özellikleri, görünümü ve konumu ne kadar iyi olursa; fiyatı da bu otele olan talepler de doğru orantıda artacaktır. Dünyanın diğer ucundaki bu oteller; bulundukları ve konumlandırıldıkları eşsiz ortamlar, sunmuş oldukları lüks olanaklar ile henüz buraya gitme kararı almamış insanları bile fazlasıyla etkilemektedir. Bugüne kadar belki de internette ya da sosyal medyada gördüğünüz halde, varlıklarına inanamadığınız bu eşsiz ve lüks otellerin hangilerinde yer ayırtmak isterdiniz? Sorumuzun cevabı ile bu konu hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız, seviniriz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum