Yatırım yapmaya başla!

Tata “Land Rover ve Jaguar” Platformlarında Üreteceği H5X Konseptini Gösterdi!

Tata artık nimetlerinden yaralanmaya başladı. H5X adlı konsept aracı için Land Rover ve Jaguar'ın platformlarından yaralanacak. İşte detaylar...
Tata “Land Rover ve Jaguar” Platformlarında Üreteceği H5X Konseptini Gösterdi!

Birleşik Krallık’ın asil üyeleri olan Jaguar ve Land Rover, sahibi Tata’ya bir modeli için platformunu veriyor. Tata‘nın büyük maddi gücüyle beraber Hindistan pazarındaki liderliği de yükleşinin anahtarıdır. Tata’nın H5X ile SUV alanında yapısıyla bence beğenilecek bir model olacak. Sanırım bu modelle Amerika biletini de almış olacak.

Avantaj yönünden bakıldığında bünyesindeki markalar zaten kendi alanlarında gerçek söz sahibi firmalar. Hintli firmanın güne uyarlanış SUV konsepti, oldukça yenilikçi grafiklere sahip. Genellikle son çıkan tüm ön yüz hatları H5X’de olduğu gibi slim Led far aydınlatmalara sahip. Şu anda güzel gelse de belli bir süre sonra klasikleşebilir.

Tamamı yuvarlak hatlardan oluşan H5X, atletik bir görüntü çizmiş.

Dar ızgara yapısının yanında aynı bölgeyi paylaştığı slim farlar güzel duruyor.

Yüksek yapısıyla beraber şişkin çamurluklara büyük lastikler misafir olmuş. Dikkatli bakıldığında ufak bir Evoque havasını görebilirsiniz.

H5X Konseptin uzunluğu 4575 mm, genişliği 1960 mm ve yüksekliği 1686 mm olarak belirlenmiş. Yine de Kia’nın yeni konsepti SP’den büyük olacak.

Boyut olarak Discovery Sport’tan biraz daha kısa.
H5X bu yapısını aslında 45X hatchback konseptinden alıyor.

Dikiz aynası yerine “wings cameras” ve gömme kapı kolları yapılan 45x, mimarinin en güzel örneklerinden biri.

Tata’nın H5X ile beraberinde 45X hakkında biraz bilgi sunmuş olduk. Tata’nın bu ani konsept çıkışı büyük ihtimal karşılığını bulacak. Çünkü alt yapı zemininde arazide söz sahibi Land Rover ve Jaguar‘ın da yeni konsept i-Pace‘yi yapacağı D8 platform tercihinin mutlaka bir farkı olacaktır.

Yüksek yapılı bir araçta Hint koşullarına uyarlanmış bir araç görmek hem güzel hem de şaşırtıcı. Üretim ve çıkış tarihi ile ilgili henüz bir bilgi yok. Yine de tahminlerimiz 2020 yılında üretim bantlarına alınacağını söylüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum