Yatırım yapmaya başla!

Düşsel Bir Tasarım Harikası “Rockledge Malikanesi”

Düşsel Bir Tasarım Harikası “Rockledge Malikanesi”

Hepimizin, bir gün o eve sahip olmak istediğimiz ve hayallerimizde tasarımını bile yaptığımız düşsel bir ev mutlaka vardır, değil mi? Şöyle boylu boyunca deniz manzarası olan, lüks, konforlu ve insanı adeta mest eden cennet gibi evler yaratırız hayal dünyamızda. Tabii, bazı insanların bu rüyaları sadece hayal olmakla kalırken, şanslı olan bir kesim de gerçekten böyle bir eve sahip olma özelliğini yakalayabiliyor.

Haklısınız, belki böyle bir eve sahip değiliz; ancak şu an böyle bir eve sahip olamasak bile, yine de bu evlerin resimlerine bakıp bir gün belki bizimde böyle bir evimiz olabileceğini düşleyerek kendimizi bir nebzede olsa mutlu edebiliriz, diye düşünüyorum. Yoksa yanılıyor muyum? İsterseniz, aşağıda sizlere sunacağımız harika bir evi incelerken, bu sorunun cevabına beraber karar verelim.

İşte karşınızda bir tasarım harikası olan Rockledge Malikanesi!

Rockledge Malikanesi

Rockledge MalikanesiKaliforniya’da bulunan Rockledge isimli ev, Horst Architects ve Aria Design isimli şirketlerin ortak çalışmaları neticesinde var olmuş bir yapıdır. Olağanüstü bir ev ortaya çıkaran bu iki şirketten biri olan Horst Architect; Laguna kumsallarında inşa ettiği evlerle tanınan, 1990 yılında kurulmuş mimari bir şirkettir. Horst Noppenberger tarafından kurulmuş olan bu başarılı şirketin, ayrıca 1994 yılından başlayarak günümüze kadar devam eden, bu alanda kazandığı birçok ayrıcalıklı ödül bulunmaktadır. Bu ödüllerden bazılarının isimleri ise şunlardır: Onur Ödülü (Wood Residence – Laguna Kumsalı) 1994, Onur Ödülü (Vargas Malikanesi – Laguna Kumsalı) 1999 ve AIA Ödülü (Liane Lane- Laguna Kumsalı) 2012.

Rockledge Malikanesi TerasıEşsiz mimarisi sayesinde bunlar gibi daha birçok ödül kazanmış olan şirketin ortak çalıştığı Aria Dizayn ise 2002 yılında Arianna tarafından kurulmuş olan bir şirkettir. Aslında Arianna, 2002 yılından önceki 7 sene boyunca Horst Architects şirketi bünyesinde bir tasarımcı olarak çalışmıştır. Daha sonra ise kendi şirketini kurmaya karar veren Arianna çıktığı bu yolda da oldukça fazla başarı elde etmiştir. Şirketlerin uyum içerisinde çalışarak ortaya çıkardıkları, adeta görsel bir şölen niteliği taşıyan Rockledge malikanesi, işte bu kısaca bahsettiğimiz şirketler tarafından yapılmıştır.

Rockledge Malikanesi Yatak OdasıBu düşsel evi anlatmaya, evin ilk ve en önemli özelliklerinden biri olan bulunduğu konumla başlayalım isterseniz. Laguna kumsalında bulunan kayalıklar üzerine inşa edilmiş olan Rockledge Konağı, okyanusun eşi benzeri olmayan manzarasını gözler önüne seriyor. Zaten yalnızca bu özelliği bile bu eve aşık olmanız için yeterli bir neden. Ancak, siz yine de acele etmeyin; zira bu ev daha birçok hayran kalınacak özelliği ile adeta tapılacak bir mabetmişçesine karşımızda duruyor. Örneğin, evi dışarıdan ayırmak için bahçe çitleri ya da çim ağaçları gibi malzemeler yerine, dış alanda yumuşak bir geçiş yapılarak evin dışarısı tamamen cam ile çevrelenmiş. Ayrıca evin odalarında da yerden tavana kadar uzanan camlar kullanılmış. Bu şekilde yapılan tasarım sayesinde, bembeyaz köpüklü dalgalara sahip muhteşem okyanus manzarasını evin her odasından izleme şansınız olacak.

Ana eve bağlı olan misafir evinde de yine boydan boya camlar kullanılmış. Evin iç tasarımı ise oldukça modern bir tarzda ve sadeliğin zarafetiyle dizayn edilmiş. Bununla birlikte Rockledge konağının harika okyanusa direk bağlanan özel bir plajı ve ayrıca avluda kocaman bir havuzu bulunuyor.

Sonuçta; Laguna kumsallarının hemen üstünde bulunan bu ev, gerçekten herkesin sahip olmak isteyeceği türden bir yaşam alanı, değil mi? Sizce de sabah burnunuza gelen nefis okyanus kokusuyla uyanmak, ardından terasta mükemmel bir kahvaltı yapmak ve bu evin her anının keyfini çıkartarak hayatın tadına varmak, harikulade olmaz mıydı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum