Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarkim’in Halka Arzında Resmi Açıklama Geldi: İşte Dağıtılan Miktar

Geçtiğimiz gün talep toplama işlemi sona eren Tarkim’de resmi açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu tarafından yapıldı.
Tarkim’in Halka Arzında Resmi Açıklama Geldi: İşte Dağıtılan Miktar
HABER GİRİŞ

Halka arz furyası devam ederken, dün talep toplama işlemi sona eren Tarkim’de resmi dağıtım sonucları açıklandı. Halk Yatırım tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen bildirimde, Tarkim’in halka arzına ilişkin ayrıntılı bilgilere yer verildi.

Açıklamaya göre halka arzda büyüklük 537,5 milyon TL’ye ulaştı. Halka arz kapsamında 5 milyon adet hisse lot başına 107,5 TL’den dağıtılmış oldu. Söz konusu hisselerin yüzde 99,85’i yurtiçi bireysel yatırımcılara, yüzde 0,15’i ise yurtdışı bireysel yatırımcılara dağıtıldı.

KAP’ta yer alan açıklamada, “5-6 Eylül 2023 tarihlerinde talep toplanan Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arzında 1 TL nominal değerli pay fiyatı 107,50 TL olarak belirlenmiştir.” ifadeleri yer aldı. Açıklamaya göre yatırımcılara kişi başına 1-2 lot hisse dağıtılmış oldu.

Nominal halka arz büyüklüğü olan 5.000.000 TL’nin 4,14 katına denk gelen filtrelenmemiş 20.685.533 TL nominal değerli talep geldiği kaydedildi.

Dün Tarkim’in resmi olmayan dağıtım sonuçları ortaya çıkmış ve yatırımcı başına düşen lot sayısı şok yaratmıştı. Katılımın yüksek olması nedeniyle dağıtılan lot sayısının düşük olması sosyal medyada büyük şaşkınlık yaratmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın