Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan O İddialara Yanıt Geldi

Tarım ve Orman Bakanlığı, özel sektöre kesimlik hayvan ve karkas et ithalatına izni verileceğine dair haberler ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan O İddialara Yanıt Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Tarım ve Orman Bakanlığı sosyal medya hesabından bazı yayın kuruluşlarında yer alan özel sektöre kesimlik hayvan ve karkas et ithalatına izni verileceğine dair haberler ile ilgili açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Mevzuata göre kırmızı et piyasasının düzenlenmesi ve fiyatlarda denge sağlanması görevi sadece Et ve Süt Kurumu’na verildiği bildirildi.

Tarım Orman Bakanlığı Basın Açıklaması
Kaynak: Twitter

Bakanlık yaptığı açıklamada üretici maliyetleri ve tüketici memnuniyeti temelinde gerek görülen hallerde regülasyon faaliyeti Et ve Süt Kurumu tarafından sürdürülecek olup, özel sektöre kesimlik hayvan ve karkas et ithalatı için izin verilmesinin söz konusu olmadığı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu