Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Arıcılara Şeker Müjdesi

Tarım ve Orman Bakanlığı, arıcıların daha fazla ürün elde etmesini sağlamak için ek olarak 16 bin ton şeker arzı sağlıyor. Haberin detayları şöyle...
Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Arıcılara Şeker Müjdesi
Son Güncelleme: 
Yorum

Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2021-2022 üretim döneminde sektörün girdi maliyetleri ve fiyat artışı gibi önemli hususların dikkate alındığı ve arı üreticilerine ek arz sağlanmasına karar verildiğini duyurdu.

Bakanlığın şu ana kadar arıcılara 14 bin şeker arzı sağladığı açıklandı. Yeni yapılan planlama sonucunda, üreticilerin daha fazla ürün elde etmesine imkan sağlamak için 16 bin ton şeker arzı daha sağlandığı bildirildi.

Söz konusu arzın Tarım İl Müdürlükleri üzerinden arıcıların hizmetine sunulduğu açıklandı. Bir önceki yıl Türkşeker vasıtasıyla 3 bin 500 ton şeker tedariki sağlandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Sektörel gelişmeler ışığında Bakanlığımızın arı üreticilerine bu üretim döneminde toplamda tedarik edeceği şeker miktarı, bir önceki yıla kıyasla yaklaşık 9 kat artırılarak 30 bin ton rakamına yükseltilmiştir. Bakanlık olarak sektörün ihtiyaçları doğrultusunda her zaman üreticilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.” ifadesine yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu