Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tarım Kredi’den Gübre İndirimi Geldi

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nden kimyevi gübrelere indirim haberi geldi. İşte konunun ayrıntıları;
Tarım Kredi’den Gübre İndirimi Geldi
Yorum

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından bugün yapılan açıklamaya göre; gübrelere indirim yapılacak. Tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlardan olumsuz etkilenen üreticilerin maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla böyle bir adım atıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, üreticilerimizin tarımsal girdi ihtiyaçlarını zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda karşılamaya ve ülke tarımını desteklemeye devam etmektedir. Tarımsal üretimin devamlılığı açısından verimlilik en önemli konulardan biridir. Tarım alanlarından daha fazla ürün elde etmek için verim ve kalitenin sürekliliğini sağlamak büyük önem taşımaktadır,” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamaların ardından 14 Şubat 2022 itibarıyla kimyevi gübrelerde yüzde 30’a varan indirimler yapıldığı duyuruldu. ÜRE gübresinin 9200 TL, 20.20.0 gübresinin 6100 TL ve çay gübresinin 7500 TL’den satılacağı açıklandı.

Kimyevi gübre konusunda girdi fiyatlarının artışına dikkat çeken Tarım Kredi, üretici maliyetlerini düşürmek için kolaylaştırıcı imkanlar sunmaya devam edeceklerini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu