Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tarım Kredi Depremden Etkilenen Çiftçilere Destek Veriyor

Tarım Kredi Kooperatifleri, depremden etkilenen vatandaşlara desteğini sürdürürken, depremzede çiftçilerin de yanında olmaya devam ediyor. Detaylar haberde...
Tarım Kredi Depremden Etkilenen Çiftçilere Destek Veriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Maraş merkezli gerçekleşen depremden etkilenenlere yönelik yardım ve destekler devam ediyor. Bunlardan biri olan Tarım Kredi Kooperatifi’nden konuya yönelik açıklama geldi.

Tarım Kredi Kooperatifi tarafından yapılan açıklamada tüm gücüyle depremzedeleri yanında olduklarını kaydedildi. Bu kapsamda deprem bölgesindeki çiftçilere destek verildiği belirtildi.

Söz konusu çiftçilerin ürünlerini alarak marketlerde satışa çıkardığı açıklandı. Afet bölgesine gıda, inşaat malzemeleri, konteyner ve çadır gibi ihtiyaçların sevk edildiği bildirildi. Türkiye’nin 81 ilindeki satış noktalarına sevk edildiği kaydedildi.

Kooperatif, depremden 4 gün sonra vatandaşlara destek olmak amacıyla tüm imkanları seferber ettiklerini duyurdu.

Bu kapsamda deprem bölgesindeki marketler ve depolardan 50 tır ürün yardımı gönderdi. Ayrıca temel gıda ve hijyen ürünlerini içeren 14 tırlık bağış yaptı.

Deprem bölgelerine destekte bulunan bir diğer market ise BİM oldu. Depremden 2 gün sonra bölgede ücretsiz ürün dağıtımında bulundu. 100 bine yakın ihtiyaç malzemesi gönderdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu