Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tarım Bakanlığından Genç Girişimcilere 75 Milyon Liralık Ek Bütçe

Tarım ve Orman Bakanlığı, Uzman Eller Projesi kapsamında Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen iller için 75 milyon liralık ek bütçe ayırdı. Detaylar haberde;
Tarım Bakanlığından Genç Girişimcilere 75 Milyon Liralık Ek Bütçe
Son Güncelleme: 
Yorum

Tarım ve Orman Bakanlığı, genç girişimcilere desteğini sürdürüyor. Bakanlık, Uzman Eller Projesi kapsamında Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen iller için ilave 75 milyon liralık hibe desteği sağlanacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi’nin, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri gibi alanlarda eğitim gören genç girişimcileri kırsala çekmeyi amaçladığına vurgu yapıldı.

300 Yeni Proje için Ek Bütçe Verildi

Afet bölgesi ilan edilen illerde 350 projeye 87,5 milyon lira hibe desteğine ek olarak, 300 proje için 75 milyon lira daha ek bütçe verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.

Böylelikle afet bölgesi özelinde bu yıl için Uzman Eller Projesi kapsamında onaylanan proje sayısının 650’ye, hibe miktarının ise 162,5 milyon liraya ulaştığı kaydedildi.

Yumaklı: 625 Milyon TL Hibe Desteğiyle Üretimimize Güç Katıyoruz

Üretimin yeniden canlandırılması amacıyla sağlanan hibe desteğine dair Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan da bir açıklama geldi.

Ibrahim Yumakli Tweet
Kaynak: Twitter / @ibrahimyumakli

Sosyal medya hesabından konuya dair bir paylaşım yapan Bakan, depremden etkilenen illerde kırsalı yeniden ayağa kaldırmaya devam ettiklerini ve bu illerde Uzman Eller Projesi için ilave 75 milyon TL hibe desteği sağlanacağını ifade etti.

Yumaklı mesajında, “Böylece 2023 yılında ülke genelinde 625 milyon TL hibe desteğiyle üretimimize güç katıyoruz. Hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Ibrahim Yumakli Tablo 768x960
Kaynak: Twitter / @ibrahimyumakli

Destekten Kimler Yararlanacak?

Söz konusu destekten tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun olan genç girişimcilerin yararlanacağı belirtildi.

Hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan 300 girişimcinin yer aldığı listelerin, bugünden itibaren başvuru sahiplerinin bağlı oldukları Tarım ve Orman İl Müdürlüklerinin ilan panosunda askıya çıkarıldığı bilgisi de verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu