Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarım Bakanlığından Genç Girişimcilere 75 Milyon Liralık Ek Bütçe

Tarım ve Orman Bakanlığı, Uzman Eller Projesi kapsamında Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen iller için 75 milyon liralık ek bütçe ayırdı. Detaylar haberde;
Tarım Bakanlığından Genç Girişimcilere 75 Milyon Liralık Ek Bütçe
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tarım ve Orman Bakanlığı, genç girişimcilere desteğini sürdürüyor. Bakanlık, Uzman Eller Projesi kapsamında Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen iller için ilave 75 milyon liralık hibe desteği sağlanacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi’nin, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri gibi alanlarda eğitim gören genç girişimcileri kırsala çekmeyi amaçladığına vurgu yapıldı.

300 Yeni Proje için Ek Bütçe Verildi

Afet bölgesi ilan edilen illerde 350 projeye 87,5 milyon lira hibe desteğine ek olarak, 300 proje için 75 milyon lira daha ek bütçe verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.

Böylelikle afet bölgesi özelinde bu yıl için Uzman Eller Projesi kapsamında onaylanan proje sayısının 650’ye, hibe miktarının ise 162,5 milyon liraya ulaştığı kaydedildi.

Yumaklı: 625 Milyon TL Hibe Desteğiyle Üretimimize Güç Katıyoruz

Üretimin yeniden canlandırılması amacıyla sağlanan hibe desteğine dair Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan da bir açıklama geldi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @ibrahimyumakli

Sosyal medya hesabından konuya dair bir paylaşım yapan Bakan, depremden etkilenen illerde kırsalı yeniden ayağa kaldırmaya devam ettiklerini ve bu illerde Uzman Eller Projesi için ilave 75 milyon TL hibe desteği sağlanacağını ifade etti.

Yumaklı mesajında, “Böylece 2023 yılında ülke genelinde 625 milyon TL hibe desteğiyle üretimimize güç katıyoruz. Hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @ibrahimyumakli

Destekten Kimler Yararlanacak?

Söz konusu destekten tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun olan genç girişimcilerin yararlanacağı belirtildi.

Hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan 300 girişimcinin yer aldığı listelerin, bugünden itibaren başvuru sahiplerinin bağlı oldukları Tarım ve Orman İl Müdürlüklerinin ilan panosunda askıya çıkarıldığı bilgisi de verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.