Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarım Alanı için OHAL Kararları Yürürlüğe Girdi

Depremden zarar gören tarım alanlarını ayağa kaldırmak ve hayvancılık yapan depremzedelerin mağduriyetini gidermek için OHAL kararları alındı.
Tarım Alanı için OHAL Kararları Yürürlüğe Girdi
HABER GİRİŞ

Tarım alanlarının 6 Şubat tarihli depremlerde büyük tahribat yaşaması nedeniyle sektörü destekleyecek yeni kararlar alındı. Olağanüstü Hal Kapsamında Tarım Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

OHAL kapsamında olan illerdeki tarım sektörüne yönelik alınan yeni tedbirlere göre afetten zarar gören yetiştiricilere, telef olduğu tespit edilen arılı kovan, büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı sayısı kadar canlı hayvan desteği verilecek.

Telef tespitleri, Tarım ve Orman Bakanlığınca ilgili il/ilçe hasar tespit komisyonu tarafından yapılacak.

Hayvan desteği yapılabilmesi adına telef olduğu tespit edilen hayvanlar için Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Bilgi Sistemi’nde kayıtlı olması şartı aranacak.

Arıcılar için ise bir defaya mahsus kovan başına 4 kilograma kadar besleme amaçlı şeker desteği verilecek.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu şeker desteği için arılı kovanların miktarı Tarım ve Orman Bakanlığı Arıcılık Kayıt Sistemi’nden tespit edilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın