Yatırım yapmaya başla!

Tarihin En Heyecan Verici Fotoğraflarının Renkli Versiyonları Bu Kitapta!

Michael D. Carroll’un kitabı, Amerika’nın en ikonik fotoğraflarının yeni renkli versiyonlarını içeriyor. 24 Kasım'a özel olarak da kitaptaki ünlü gangsterlerin fotoğrafları paylaşıldı.
Tarihin En Heyecan Verici Fotoğraflarının Renkli Versiyonları Bu Kitapta!

Dünya çapında ün yapmış gangsterlerin renklendirilmiş fotoğraflarını da içeren Michael D. Carroll’un kitabı Retrographic, çıktığında epey dikkat çekmişti. Ve ülkede pek çok kişinin satın aldığı kitapta, gerçekten etkileyici fotoğraflar yer alıyor.

Ayrıca Amazon’da satışa çıkartılan kitabın yollanabileceği ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Öte yandan; tarihin en ikonik fotoğraflarının bulunduğu kitap daha önce yayınlanmasına rağmen Lucky Luciano’nun doğumunun 120 yıl dönümü için Retrographic’te yer alan gangsterlerin renkli fotoğrafları paylaşıldı. İşte gelmiş geçmiş en ünlü mafya babalarının yıllar öncesinden kalma fotoğraflarının renklendirilmiş halleri ve gangsterler hakkında kısaca bilgi;

Kitapta yer alan ilk isimlerden bir tanesi Yaralı Yüz lakabıyla da tanınan milyarder gangster Al Capone!

Yaralı Yüz Al CaponeDevlet adamlarıyla ilişkileri, kapitalizm yanlılığı ve suç dünyasındaki hızlı yükselişiyle hafızalara kazınan Al Capone, Büyük Buhran dönemini lehine kullanarak büyük bir servete kavuşmuştur. Al Pacino başrolünde izlediğimiz Scarface ile iyice ünlenen gangster, yıllar içinde birçok Hollywood filmine konu olmuştur. Fakat 1931’de vergi kaçakçılığından suçlu bulunarak 11 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

Şanslı Lucky olarak da tanınan Charles Luciano’nun ikonik fotoğrafının renkli versiyonu;

Şanslı LuckyAl Capone gibi pek çok Hollywood yapımına konu alan Şanslı Lucky, yeraltı dünyasına damga vuran gangsterler arasındadır. 1937’de hapse atılan Luciano, II. Dünya Savaşı’nda İtalya’daki bağlantılarını kullanarak ABD’ye yardım etmiş ve bunun karşılığında ülkeye geri dönmemek üzere salıverilmiştir. 1962’de Napoli Havaalanı’nda kalp krizi geçirerek hayata veda etmiştir.

1930’lu yıllarda hüküm sürmüş, kısa ömrüne çokça suç sığdırmış John Dillinger!

Banka Soyguncusu John DillingerJohn Dillinger, 31 yaşında toplumun bir numaralı düşmanı ilan edilmiş ve tuzağa düşürülerek öldürülmüştür. Buna ek olarak; bazıları için bir nevi Robin Hood olmuş, hapishaneden iki kez kaçmış ve onlarca banka soymuştur.

1895 – 1954 yılları arasında yaşamış gangster George “Machine Gun” Kelly!

Ünlü Gangster Machine Gun KellyBüyük Buhran dönemi gangsterlerinden bir diğeri de Machine Gun Kelly! Tennessee’de hüküm süren suçlu, lakabını silah seçiminden ötürü kazanmış. Ve 1933’te iş insanı Charles F. Urschel’i kaçırarak, 200.000 dolar rüşvet almasıyla akıllarda yer etmiştir.

The Godfather’da Kİ Hyman Roth karakterine hayat veren gangster Meyer Lansky!

Mafya Babalarının Muhasebecisi Meyer LanskyŞanslı Luciano ile yakın arkadaş olan Meyer Lansky, bir gangsterden ziyade ABD’deki çete liderlerinin muhasebesini tutmuştur. Mafya dünyasında sözü geçen Lansky, diğer suçlulardan farklı olarak 80 yaşında akciğer kanseri nedeniyle ölmüştür.

Neticede, Michael D. Carroll’un yeni kitabında; Joe Profaci, Don Vito Cascioferro, Benjamin “Bugsy” Siegel, Frank Costello, Anthony Cornero Stralla, Johhny Torrio, Gerald Chapman, Joe Gallo, Dutch Schultz gibi pek çok ünlü suçlunun fotoğrafı yer alıyor. Ve Retrographic, Amerika’nın karanlık tarihini merak edenler için kesinlikle cezbedici görünüyor diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum