Yatırım yapmaya başla!

Tarihi Otellerin Arasında Parlayan Yıldız: “Intercontinental Marseille Hotel Dieu”

Tarihi Otellerin Arasında Parlayan Yıldız: “Intercontinental Marseille Hotel Dieu”

Mars’a gitme hesaplarının yapıldığı çağımızdan çok daha önceleri insanlar, barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamama nedeniyle evlerinden ayrılmayı kolay kolay göze alamıyordu. Günler hatta haftalarca sürecek yolculuk, kervansarayların olduğu sadece belirli güzergahları kapsıyordu. Günümüzde kervansaraylar belki sadece turistlere hizmet veriyor olabilir; ama en az onlar kadar eski olan işletmeleri bulabilmemiz mümkün. Bugün hazırladığımız yazıda yer alan mekan, tam da öyle bir yer!

Tarihi ve gizemiyle insanı büyüleyen Intercontinental Marseille Hotel Dieu, dünyanın en güzide şehirlerinden biri olan Marsilya’da bulunuyor. İsmindeki “Intercontinental” ifadesinden de anlaşılacağı gibi lüks otel, uluslararası bir yapıya sahip. Bu oteli diğerlerinden daha özel yapansa, bulunduğu konum ve şu an hizmet verdiği bina. Fransa’nın güneydoğusunda bulunan ve ilk olarak M.Ö. 6. yüzyılda kullanılan bölge, buranın en büyük liman kenti olarak işlev görmüş. Vieux Port denilen liman, birçok tüccarın Avrupa’ya açılan kapısı olmuş. Bugün sizlerle misafiri olacağımız otel de burada bulunuyor. Hatta öyle ki odanızdan bu limanı net olarak izleyebiliyorsunuz. Sıra geldi tarihi iliklerinize kadar yaşama fırsatı bulacağınız binaya. Dilerseniz onu da sizler için hazırladığımız yazımızdan öğrenelim.

İşte karşınızda tarihin kalbindeki eşsiz konaklama hizmeti!

Intercontinental Marseille Hotel Dieu

Intercontinental Marseille Hotel Dieu - LobiIntercontinental Marseille Hotel Dieu olarak bilinen lüks otel, tarihi 1188’e kadar dayanan bir binada hizmet veriyor. Fransa’nın en eski hastanesi, yeniden tasarlanarak 5 yıldızlı otelin ana binasını oluşturmuş. Binada yapılan tadilatlar ve yenilenmeler sırasında, yapının doğallığının korunması için oldukça titiz davranıldığını da belirtmek isteriz. Zaten mekanın resimlerini incelediğinizde, bu konuda haklı olduğumu siz de anlayacaksınız. Marsilya’nın Akdeniz’deki en büyük ticari limana sahip olduğu düşünülünce, binanın tarihi daha iyi anlaşılıyor. Bu tarihi otelin misafiri olmaya karar verenler, lüks odalarından Vieux Port’un yani Eski Liman’ın harika manzaralarına şahitlik etme şansını yakalıyor.

Intercontinental Marseille Hotel Dieu - RestoranGelelim otelin özelliklerine. Yukarıda da dediğim gibi, mekanın tasarımı sırasında doğal materyallere zarar verilmemiş. Hatta bu lüks otel, çevre dostu niteliklerle donatılmış. Intercontinental Marseille, bu özelliği sayesinde Fransa’da bir standart olan “Yüksek Çevre Kalite (HOE)” sertifikasıyla taçlandırılmış. Söylediklerimin dışında, 5 yıldızlı bir otelde olmasını umduğunuz; spa, bar, restoran, kaliteli hizmet vs. gibi özellikleri burada da bulabiliyorsunuz.

Intercontinental Marseille Hotel Dieu - Yatak OdasıBu lüks otelde birbirinden özel tam 172 oda bulunuyor. Bu odaların 33 tanesi özel teraslı, 22 tanesi süit olarak tasarlanmış. Odaların hem otantik hem de modern olan tasarımları, çoğu kişinin zevkine hitap edecek niteliklere sahip. Tarihi öne çıkartan beyaz başlıklı yataklar ve özel aydınlatmalar, sizi adeta yıllar öncesinde büyüleyici bir yolculuğa çıkartıyor. Eski hamamları ve ekose desenli kilimleri ile bu özelliğini pekiştiren daireler, Fransız Rivierası’nın etkileyici havasıyla birleştiğinde bir kat daha güzelleşiyor.

Her bir odanın özel hizmet gördüğü ayrıcalıklı oteli anlatarak bitiremesek de Intercontinental Marseille Hotel Dieu’nun belli başlı özelliklerini sizlerle paylaştık. Sonuçta, Fransa’nın 2. en büyük kenti olan Marsilya’ya yolunuz düşerse, bu otelde konaklamanızı öneririz. Ne dersiniz, tarihi bizzat yaşayacağınız bu oteli beğendiniz mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum