Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre 426 sözleşmeli personel alımı için başvurular 1-11 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacak. Detaylar haberde;
Tapu ve Kadastro Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
HABER GİRİŞ

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bugün taşra hizmet birimlerinde çalıştırmak üzere 1 sözleşmeli büro personeli, 425 sözleşmeli tekniker olmak üzere 426 sözleşmeli personel alımı yapılacağını Resmi Gazete’de yayımladı. Alımların KPSS puan sıralaması esas alınarak gerçekleşeceği açıklandı.

Söz konusu personel alımı için yapılacak olan başvuruların 1-11 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacağı ve 11 Aralık saat 23:59’da sona ereceği belirtildi.

Başvurularınsa e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirileceği bildirildi.

Başvuru Adayları Belgelerini İlgili Kurumlarda Güncelleyecek

Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği paylaşıldı. Başvuru adaylarının KPSS puanı, eğitimi, mezun olduğu bölümü, askerlik, adli sicil kaydı ve kimliğine dair bilgilerin başvuru esnasında e-devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılıyla temin edileceği iletildi.

Belgelerin başvuru esnasında alınacağından adaylardan söz konusu aşamada belge istenmeyecek. Başvuru adaylarının bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncellemeleri yapması gerektiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Denklik Belgeleri Sisteme Yüklenecek

Başvuruların ardından atanmaya hak kazanan adaylar için gerekli olacak belgeler ayrıca yayımlanacak. Yurt içinde veya dışında ilanda istenen öğretim kurumlarından mezun olup durumuna ilişkin denkliği olan adayların, denklik gösterir belgelerini pdf ya da jpeg formatında sisteme yükleyecek.

Personel alımı için başvuruda bulunacak olan erkek adayların, askerlik bilgilerinde hata olanlar herhangi bir askerlik şubesinden bilgilerini düzelttirdikten sonra başvuruda bulunacak.

Adaylar başvurularıyla ilgili süreci ve sonucu Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinden takip edecek. Süreçle ilgili ayrıca bir yazılı tebligatın gönderilmeyeceği duyuruda yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.