Yatırım yapmaya başla!

Tanzim Satışları 1 Ay Daha Uzatılarak 5 Haziran’a Kadar Sürecek

Tanzim satış hizmeti alımı ihalesini 7 milyon 932 bin 981 liralık teklif sunan İBB şirketlerinden Beltur alırken, yapılan üç aylık sözleşme ile satışların Haziran ayına kadar süreceği garantilenmiş oldu.
Tanzim Satışları 1 Ay Daha Uzatılarak 5 Haziran’a Kadar Sürecek

Gıda fiyatlarındaki aşırı yükselişin önünü kesmek ve vatandaşa uygun fiyata ürün sunmak amacıyla Şubat ayında başlatılan tanzim satışları devam ediyor. İlk olarak İstanbul’da başlatılan, domates, soğan ve patlıcan gibi temel sebzelerin yer aldığı satışlara daha sonradan kuru bakliyat da eklenmişti.

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, tanzim satışlarda 2,5 aylık bir planlama olduğunu bildirmişti. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ihale ile bir ay daha uzatılarak 5 Haziran’a kadar devam edeceği açıklandı.

Tanzim satış hizmeti alımı ihalesi, üç ay için 7 milyon 932 bin 981 liralık teklif sunan Beltur’un oldu.

28 Şubat’ta yapılan ihalede tanzim satış hizmet alımı ihalesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Beltur kazandı. 7 milyon 932 bin 981 liralık teklif sunan Beltur Mart ve Haziran ayları arasını kapsayan üç aylık bir sözleşme imzaladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yürüttüğü Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında başlatılan tanzim satışları 34 ilçede ve 50 noktada vatandaşa kaliteli ve uygun fiyata gıda malzemesi sunmayı amaçlıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın da desteğiyle yürütülen tanzim satışlarına vatandaş yoğun ilgi gösteriyor.

Tanzim satış ihalesinin Kamu İhale Kanunu’nun acil durumlarda kullanılan 21-B maddesine göre pazarlık usulü ile gerçekleştirildiği belirtildi. İhaleye iki geçerli teklif sunulurken sonuç ilanında, pazarlık yönteminin seçilme gerekçesi olarak; “doğal afetler, salgın hastalık can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” açıklamasına yer verildi.

8 Şubat’ta başlayan satışlarda bugüne kadar 15 bin tondan fazla meyve-sebze satıldı.

Fiyat artışlarını önlemek amacıyla 7 ilde ve 110 satış noktasında en çok tedarik edilen ürün patates oldu. Ankara, Sakarya, Balıkesir, Konya, Kayseri, Antalya, İzmir, Kütahya ve Mersin bölge birliklerine bağlı 51 kooperatif tarafından sağlanan ürünler arasında; soğan, patates, salatalık, domates, kabak, biber, elma ve ıspanak ilk sıralarda yer aldı. En çok ürün tedariki ise 3 bin 272 ton ile İstanbul halkına sağlandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum