Yatırım yapmaya başla!

Tanzim Satışına Temizlik Malzemeleri de Eklenirken Online Alışveriş İmkanı Sağlanacak

Yüksek fiyatlara dur demek için başlatılan mobil tanzim satışlarına sebze -meyvelerin yanında temizlik maddeleri ve bakliyat da eklenecek. Bu satışların ise vatandaşa internet üzerinden sunulması planlanıyor.
Tanzim Satışına Temizlik Malzemeleri de Eklenirken Online Alışveriş İmkanı Sağlanacak

Sebze ve meyve fiyatlarındaki yükselişin önüne geçebilmek amacıyla mobil tanzim satışı İstanbul  ve Ankara’da başlatıldı. İlk etapta İstanbul’da 34 ilçede 50 satış noktasının açılacağı ve daha sonra bu sayının artış göstereceği planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören’de yapımı tamamlanan 145 tesisin açılış töreninde yaptığı konuşmada gıda ürünlerinin yanında temizlik maddelerinin de tanzim satışına çıkarılacağını bildirdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ise satışların internet üzerinden yapılabilmesi için yeni bir proje sunduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde patlıcan, domates, patates ve salatalık gibi bazı ürünlerde fiyatları tırmandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Son zamanlarda Türkiye’de bir oyun oynanmaya başlandığını ifade eden Sayın Cumhurbaşkanı, sebze-meyve fiyatlarındaki yükselişi gıda terörü olarak nitelendirdi. “Nasıl Gabar’da, Cudi’de inlerine girdiysek bu gıda terörünü estirenlere de belediyeler vasıtasıyla tanzim satışlar kurarak bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık.“ diyen Erdoğan, fiyatların yarı yarıya indiğini, gıda ürünlerinin yanında bakliyat ve temizlik maddelerinde de aynı uygulamayı başlatacaklarını müjdeledi.

Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceklerini belirterek, söz konusu oyunu hep birlikte bozacağımızı dile getirdi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise mobil tanzim satış noktasında fiyatların vatandaşların alım gücüne uygun olduğunu ve belediyeler olarak üreticiden tüketiciye ulaşması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bekir Pakdemirli, sistemde çok fazla aracı olduğunu ve bunları aradan çıkardıklarını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Keçiören’de kurulan tanzim satış çadırını gezen Pakdemirli, havaların normalleşmesiyle birlikte fiyatların düşeceğini, ancak tanzim satışların ihtiyaç görüldüğü sürece devam edeceğini bildirdi. Gerek görülürse de kalıcı hale getireceklerini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda harekete geçildiğini dile getiren Pakdemirli, söz konusu organizasyonun dört gün içerisinde tamamlandığını, Tarım Kredi Kooperatifleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ticaret, Hazine ve Maliye bakanlıkları ile birlikte çalıştıklarını belirtti. Geçtiğimiz günlerde aracı sayısının azaltılacağı konusunda bir açıklama yapan Pakdemirli, tanzim satış sisteminde aracıları geçici olarak baypas ettiklerini sözlerine ekledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satışların internet üzerinden yapılabilmesi için çalıştıklarını belirtti.

Hafta sonu PTT Genel Müdürü ile bu konu üzerine konuştuklarını söyleyen Pakdemirli, ePttAVM üzerinden ürün sunacaklarını, vatandaşların evine ücretsiz ya da cüzi ücretlerle ürünleri hızlı, ucuz ve kaliteli şekilde taşınmasını sağlayacak bir sistem oluşturacaklarını anlattı.

Vatandaşın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini ulaştıracaklarını belirterek, tanzim çadırındaki fiyatlardan vatandaşın son derece memnun olduğunu dile getirdi. Domatesin 3 lira, patlıcanın 4,5, biberin 6, soğan ve patatesin de 2’şer liradan satıldığını, havaların ısınmasıyla birlikte daha düşüş olacağını aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum