Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Talep Toplamaya Başlayan Şirketin Arz Fiyatı Uygun Bulundu

Global Menkul Değerler, bugün talep toplamaya başlayan şirketin arz fiyatını uygun buldu. Detaylar haberde...
Talep Toplamaya Başlayan Şirketin Arz Fiyatı Uygun Bulundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bugün talep toplamaya başlayan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin (HRKET) fiyat tespit raporu hakkında değerlendirme raporu Global Menkul Değerler A.Ş. tarafından paylaşıldı.

Rapora göre halka arz geliri ile makine, ekipman, tesis ve proje yatırımları, işletme sermayesinin güçlendirilmesi ve finansal borçların azaltılacağı not edildi.

Global Menkul Değerler, değerleme çalışması kapsamında hesaplanan özsermaye değerinin halka arz öncesi ödenmiş sermayesi olan 96.000.000 TL’ye bölünmesi sonucunda iskonto öncesi pay değerinin 97,78 TL olarak hesaplandığı not edildi.

Elde edilen bu değere yüzde 28,41 halka arz iskontosu uygulandığı ve halka arz birim pay fiyatının 70,00 TL olarak hesaplandığı kaydedildi.

Fonun Kullanım Yeri Hareket Proje
Kaynak: Global Menkul

Söz konusu raporda şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Fiyat Tespit Raporu’nda Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. hakkında verilen bilgilerin kapsamlı ve değerlemede kullanılan yöntem ve değerlerin detaylı bir şekilde açıklandığını düşünüyoruz.”
Halka arzda yüzde 28,41’lik iskonto oranı göz önüne alındığında 70 TL olarak belirlenen halka arz fiyatının makul olduğu not edildi.

Şirketin halka arz büyüklüğü 1,6 milyar TL olarak belirlendi. Şirket 16-17 Mayıs’ta talep toplamaya devam edecek.

Şirket Hakkında

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş., proje taşımacılığı, ekipman kiralama, montaj ile depolama hizmeti faaliyetleri yürütmektedir.

Şirket 1957 yılında kuruldu. 2005 yılında şirket tarihindeki en uzun süreli proje, iki buçuk senede Azerbeycan’daki petrol platformunda gerçekleştirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.