Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Talep Patlaması Gören Halka Arz Borsaya Tavandan Giriş Yaptı

Halka arzına 4 katı aşkın talep gören Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. hisseleri bugün işleme başladı. Hisseler tavan serisine start verdi.
Talep Patlaması Gören Halka Arz Borsaya Tavandan Giriş Yaptı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’un gündeminden seçim çıkarken bu kez de sandıkların kapanmasının ardından gelecek vergi ve düzenleme beklentileri hisselerde gerilim yarattı. Sıkılaşma adımlarına eklenecek yeni vergilerin şirketlerin kârını minimalize etme ihtimali, son bilançolarda kâr yazılsa da temettü dağıtımına çıkmayanların sayısını artırırken, yatırımcılar için çıkışları yoğunlaştırdı.

Haftaya başlayacak olan uzun bayram tatili ise nakit ihtiyacı olanların borsada satışlara yönelmesine zemin hazırlarken, BIST 100 endeksinde 9000 puanın altına düşüldü.

Dün yüzde 1’in üzerinde düşen ve kapanışı 8945 puandan yapan endeks, bugüne 8949 puandan giriş yaptı.

Ana endeksi sırtlayacak olan sektörlerin hangileri olacağı yakından takip edilirken, yatırımcılara can suyu olacak yeni halka arz bugün borsaya giriş yaptı.

27-28-29 Mart 2024 tarihlerinde talep toplama işlemleri gerçekleşen Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. hisseleri bugün itibarıyla işleme başladı.

GCM Yatırım Banner

10 TL’den halka arz olan ENTRA kodlu hisseler ilk işlem gününde tavana çıkarak 11 liradan işlem gördü.

Halka arz büyüklüğü 3.695.657.170 TL olan şirket toplamda 4 katı aşan taleple karşılaşmıştı. Bireysel yatırımcılara en fazla 850 liraya karşılık gelen 85 lot dağıtım yapılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın